Fandové Blues si nevybrali správný moment na poděkování Abramovičovi. Burnley je vybučelo

Na hřišti to během devadesáti minut byla jednoznačná záležitost. Svěřenci Thomase Tuchela v sobotu přejeli Burnley 4:0. Před výkopem ale fanoušci Blues způsobili skandál. Když během minuty ticha za oběti ukrajinského konfliktu skandovali jméno svého mecenáše.  Fanoušci Burnley odpověděli bučením.

Fandové Blues si nevybrali správný moment na poděkování Abramovičovi. Burnley je vybučelo

Bylo to - eufemicky řečeno - nevhodné. Hráči obou týmů stáli ve středovém kruhu a aplaudovali společně s většinou stadionu na podporu Ukrajiny bránící se ruské invazi, část fanoušků londýnského klubu začala skandovat jméno Romana Abramoviče. Tento majitel Chelsea, který tento týden oznámil záměr klub prodat, je přitom označován jako oligarcha s velmi pevnými vazbami na Kreml a ruského prezidenta Vladimira Putina. “Neúcta” fandů Blues pak rozezlila Anglii. A s kritikou přispěchali jak “fotbalové celebrity,” tak třeba poslanci britské Dolní sněmovny. 

A nesouhlas s jejich počínáním vyjádřil na pozápasové tiskové konferenci i kouč týmu Thomas Tuchel. "Nebyla to správná chvíle," citovala Tuchela televizní stanice Sky. "Pokud projevujeme solidaritu, měli bychom to dělat společně. Děláme to kvůli Ukrajině, na tamní situaci nemáme žádný jiný názor. Ti lidé tam mají naše myšlenky a podporu, měli bychom se jako klub spojit. Není to chvíle pro jiné vzkazy," komentoval nevhodnost chování fandů svého klubu Tuchel.

Abramovič, který Chelsea koupil před 19 lety a pozdvihl ji ke slávě vyjádřené pěti tituly a dvěma vítězstvími v Lize mistrů, se do titulků dostal tento týden, když jej tvrdé sankce uvalené na ruské oligarchy a lidi blízké Kremlu přinutili dát Chelsea k prodeji. Sám Abramovič samozřejmě tvrdí, že sankce jsou na něj uvaleny neprávem a že žádné vazby na Kreml nemá.

zdroj: Skysports