Do Besiktase nejdu, mám tady rozdělanou práci, odmítl spekulace po postupu přes Fenerbahce Trpišovský

Jeden dílčí cíl jarní sezóny Slavia splnila. Je v osmifinále Konferenční ligy. A trenér sešívaných Jindřich Trpišovský věří, že cesta jeho svěřenců touto soutěží zdaleka nekončí.  Sám plánuje ve Slavii zůstat. 

Do Besiktase nejdu, mám tady rozdělanou práci, odmítl spekulace po postupu přes Fenerbahce Trpišovský

“Snažili jsme se oba zápasy vést tak, aby to vyhovovalo nám. Uvědomujeme si, jak je Fenerbahce velký klub a jaké hráče má. Myslím si, že jsme si byli vědomi našich silných stránek a oba zápasy jsme snažili vést tak, aby to vyhovovalo nám, ne soupeři. Myslím si, že se nám to v obou zápasech podařilo.” popisoval strategii pro dvojzápas Trpišovský s tím, že zásadní význam mělo, že si tým sedá a Slavia se po ne úplně povedeném začátku jara vrací k fotbalu, který ji je vlastní. “Zase jsme zápasy začali dělat pro soupeře nepříjemné, v nadsázce jsme trochu ubrali na fotbalovosti a přidali na havířině,” hlásí bez okolků Trpišovský. 

Ten zároveň pochválil i hvězdu zápasu, nigerijského křídelníka Yiru Sora, který z hrotu vstřelil dvě branky. Ale k jeho výkonu měl i své výhrady. “Jirka samozřejmě hrál dobře, ale při větším klidu v řešení situací mohl mít bodů jak Jarda Jágr ve svém nejlepším zápase v NHL. Kdyby trefil všechno v pozicích, ve kterých byl, a hlavně našel kluky pod sebou, mohl mít třeba sedm a více bodů. Strašně nám pomohl, byl pro soupeře strašně nepříjemný, dal dva ze tří našich gólů, takže velká chvála. Na druhou stranu, nevyužít možnosti, které měl, může být v dalších zápasech škoda. Také si nemyslím, že by v české lize dostal tolik prostoru a objevil se v tolika situacích, jako proti Fenerbahce,“ připomněl Trpišovský. 

Na závěr pak Trpišovský odmítl, že by mu letělo z Turecka laso, když se spekuluje o zájmu o jeho osobu z Besiktase. “Spíš je to otázka na mého manažera, v zimě nějaký kontakt proběhl, mám ale dlouhodobou smlouvu ve Slavii, jsem tady spokojený, vybudovali jsme tu nějaké zázemí. Máme tady s klukama rozdělanou nějakou práci, takže jsme poděkovali za ten kontakt, ale za prvé jsem pod dlouhodobou smlouvou tady ve Slavii a za druhé jsem tady spokojený,“ zakončil Trpišovský.

zdroj: slavia.cz