Rozdílem mezi Slavií a Fenerbahce je Trpišovský, píše turecký novinář a tepe hru domácích

Porážku svých Turecko nečekalo. Zároveň ale kupříkladu reportér Hurriyetu připouští, že Slavia vyhrála v Istanbulu zaslouženě a že rozdíl je především v koučinku. A vyzdvihuje - v Turecku nepřítomného - Jindřicha Trpišovského, kterého měl v minulosti údajně sám doporučit šéfovi jednoho místního velkoklubu.   

Rozdílem mezi Slavií a Fenerbahce je Trpišovský, píše turecký novinář a tepe hru domácích

Velkou kritiku si i dva dny po prohře v osmifinále Konferenční ligy “užívají” fotbalisté Fenerbahce, které tepo fanoušci i fotbaloví experti. Nevýrazný výkon tureckého týmu vzbudil velké pobouření a turečtí odborníci nabízejí možná vysvětlení, jak je možné, že český tým jejich velkoklub tak přehrál. Jedno nabídl i novinář největšího deníku Hurriyet Ugur Meleke. ”Fenerbahce něco zkouší, Slavia má skutečné herní nápady. Fenerbahce má dobré individuality, Slavia má dobrý tým. Fenerbahce disponuje nadějí, Slavia ovládá současnost. A to proto, že zatímco Fenerbahce má jako kouče místního oblíbence, který se kamarádí s hráči, Slavia má skvělého trenéra,” napsal Meleke v komentáři k utkání, ve kterém slávisté v Istanbulu zvítězili 3:2 a většinu zápasu kontrolovali hru.

Podle Melekeho byl tým nepřípravený na celoplošný pressink Slavie a nedokázal rozehrát konstruktivně míč z obrany do vyšších pozic. Hlavní vinu podle Melekeho nese právě kouč Fenerbahce Ismail Kartal. Ten svoje místo získal po vyhazovu portugalského experta Vitora Pereiry a podle Melekeho zatím neuspěl prakticky na žádné frontě (v lize je Fenerbahce v tuto chvíli až šesté, na začátku února vypadlo i z tureckého poháru).

Naopak Slavii Meleke chválí za koncepční práci a popisuje, kterak tým z Edenu za poslední dva roky pustil několik opor (Souček a Coufal, Zima a SIma, Kuchta a Stanciu) a stejně pořád funguje na nejvyšší úrovni.  “Možná dnes nemají hvězdné fotbalisty, ale mají velmi dobrého trenéra,” dodává Meleke a zmiňuje historku z nedávné minulosti. “Když mě před časem jeden prezident velkoklubu požádal o doporučení na trenéra, řekl jsem mu o Trpišovském. Oni to neudělali. Nicméně najmout trenéra na vysoké úrovni i s vyšším platem je lepší než dát 3-4 miliony eur fotbalistovi. Může to úplně změnit osud týmu. Myslím, že to je jediný důvod včerejšího výsledku: Rozdíl v trenérovi,” uzavírá Meleke.

zdroj: Hurriyet