Zapomenutá naděje Arsenalu nebo diamant přehlížený Artetou? Italové cítí, že toho mohou využít

V roce 2018 za něj londýnský klub neváhal vysázet Sampdorii Janov 26 milionů liber, neboť v něm zářil obrovský potenciál. Uruguayský záložník ihned zapadl do základní sestavy a do příchodu kouče Mikela Artety se těšil pravidelnému hernímu vytížení. Pak ale přišlo nečekané vyslání na hostování do Atlétika, později pak do Fiorentiny. A jak se zdá, velká naděje Gunners je už zapomenuta a mohla by se natrvalo usadit v Serii A.

Zapomenutá naděje Arsenalu nebo diamant přehlížený Artetou? Italové cítí, že toho mohou využít

Lucas Torreira odehrál v Londýně 89 zápasů, v nichž zaznamenal šest branek a čtyři asistence. Během svého působení se zdál být klíčovou postavou Arsenalu, ale s příchodem Artety v prosinci 2019 se všechno změnilo. V taktice nového kouče pro něj nebylo místo a všechno spěje k tomu, že se pouto rozváže definitivně.

Podle Evening Standard jsou Fialky s jeho výkony spokojeny, proto by rády na konci sezóny uplatnily opci na jeho odkup ve výši 12,5 milionů liber. Zatímco se očekává, že Arsenal se prodeji rozhodně bránit nebude, ve hře je i možnost získat z jeho odchodu větší sumu.

Torreira vzbudil svými výkony pozornost i u dalších klubů v Itálii a proslýchá se, že jej monitorují i zástupci z elitní čtyřky Apeninského poloostrova. V této sezóně se může uruguayský legionář pyšnit zatím třiadvaceti starty napříč všemi soutěžemi, ve kterých vygeneroval dva góly a jednu asistenci.

Zdroj: standard.co.uk