Atlético se vrátilo na vítěznou vlnu, Real vyraboval domácí baštu Elche, Sevilla bere body s Osasunou

Dvanácté kolo španělské nejvyšší soutěže otevřel Real Madrid, který zavítal na půdu Elche. Bílý balet dokázal získat tři body díky dvěma přesným zásahům Viníciuse Júniora. Až čtyři minuty před koncem se podařilo domácím snížit zásluhou Milly. Špatný závěr se Mallorce vymstil, proti Cádizu bere jen bod. Atlético po dvou remízách se vrátilo na vítěznou vlnu.

Sevilla nepustila Osasunu ke slovu a domácí fanoušky rozradostnila již během první půle, kdy ji poslal do vedení Diego Carlos. Po změně stran pak náskok navýšil Ocampos, který upravil na konečných 2:0. Valencia neměla pro ofenzivní snahu Villarrealu pochopení a tři body brala po brankách Guillamóna a Solera.

Katalánskému klubu se nedaří ani po odvolání trenéra Koemana. Barcelona sice na Camp Nou dokázala jít do vedení zásluhou Depaye, ale o tři minuty později udeřil také Alavés zásluhou Rioji. Další branka v tomto utkání nepadla, a tak si oba celky body rozdělily.

Atlético ve 12. kole LaLigy porazilo královský klub Betis 3:0 a udrželo tak kontakt s čelem tabulky. Výhru vstřelil ve 26. minutě Belgičan Yannick Carrasco, když vyslal bombu do levého horního rohu. I po změně stran „Atleti“ pokračovali v tlaku. Naděje Betis ztratil v 63. minutě, když si Pezzela ve snaze ubránit rohový kop soupeře, smolně trefil hlavou k levé tyči vlastní branky. Na konečných 3:0 upravil Joao Felix.

Getafe doma porazilo Espanyol 2:1, když se o obě branky postaral Enes Unal. Poprvé skóroval krásným akrobatickým způsobem a podruhé se po dobré přihrávce ocitl sám před brankářem. Za hosty skŕoval Gomez po dorážce v pokutovém území.