I před koncem kariér měli svou cenu: TOP 5 nejcennějších gólmanů v době jejich odchodu do penze

Brankář se obecně těší delší kariéře než hráči v poli. Je to způsobeno menším fyzickým zapojením do hry, proto není žádným překvapením, že historie pamatuje strážce třech tyčí fungující v elitních evropských soutěžích i s věkem okolo čtyřiceti let. To potvrzuje tvrzení, že i služebně starší gólman může mít svou kvalitu a k tomu odpovídající cenu na přestupovém trhu. Podívejme se na pětici jmen, která v době jejich odchodu do penze měla nejvyšší tržní hodnotu.

3) Petr Čech

Jeho rekordy a počet získaných trofejí mluví za vše. Vysoká postava s ochrannou helmou na hlavě signalizovala, že soupeř se musí hodně snažit, aby se dokázal střelecky prosadit. Petr Čech se stal ikonou ostrovní Premier League a v tamní soutěži okusil barvy londýnských klubů Chelsea a Arsenal.

Pro konec kariéry se rozhodl v roce 2019. Tehdy mu bylo sedmatřicet let a jeho tržní cena se odhadovala na 2,25 milionů liber. Pouhých šest zápasů mu chybělo, aby pokořil na Stamford Bridge pětistovku soutěžních utkání za Blues, ale týmu je prospěšný i v hráčské penzi, i když trochu jinak.