I před koncem kariér měli svou cenu: TOP 5 nejcennějších gólmanů v době jejich odchodu do penze

Brankář se obecně těší delší kariéře než hráči v poli. Je to způsobeno menším fyzickým zapojením do hry, proto není žádným překvapením, že historie pamatuje strážce třech tyčí fungující v elitních evropských soutěžích i s věkem okolo čtyřiceti let. To potvrzuje tvrzení, že i služebně starší gólman může mít svou kvalitu a k tomu odpovídající cenu na přestupovém trhu. Podívejme se na pětici jmen, která v době jejich odchodu do penze měla nejvyšší tržní hodnotu.

2) José Francisco Molina

Zatímco dnes brankáři rádi podporují svůj tým i v poli, dříve se od nich vyžadovalo spíš postávání ve svém teritoriu a čekání na chvíli, kdy svůj tým podpoří bravurním zákrokem. Jistým způsobem by se tak dalo za velkého revolucionáře, za kterého většina požaduje spíše Manuela Neuera, považovat spíše španělského velikána José Francisca Molinu.

Častokrát televizní kamery zaměřily svou pozornost na prázdnou bránu bez hlídače, který se pohyboval v poli a snažil se podpořit spoluhráče. V té době to bylo něco netradičního, proto mu celá řada fanoušků nedokázala porozumět. Někdy se tento tah vyplatil jindy ne, ale v sezóně 1995/96 pomohl Atlétiku Madrid k prvnímu titulu. Kariéru ukončil v roce 2007, kdy se jeho cenovka pohybovala okolo 3,47 milionů liber.