I před koncem kariér měli svou cenu: TOP 5 nejcennějších gólmanů v době jejich odchodu do penze

Brankář se obecně těší delší kariéře než hráči v poli. Je to způsobeno menším fyzickým zapojením do hry, proto není žádným překvapením, že historie pamatuje strážce třech tyčí fungující v elitních evropských soutěžích i s věkem okolo čtyřiceti let. To potvrzuje tvrzení, že i služebně starší gólman může mít svou kvalitu a k tomu odpovídající cenu na přestupovém trhu. Podívejme se na pětici jmen, která v době jejich odchodu do penze měla nejvyšší tržní hodnotu.

I před koncem kariér měli svou cenu: TOP 5 nejcennějších gólmanů v době jejich odchodu do penze

5) Víctor Valdés

Španělská legenda známá svou soutěživou povahou a temperamentem v brance. Valdése jste mohli registrovat při jeho pravidelném dirigování obránců, ale také bylo známo, že v kabině byl tím nejlepším motivátorem. Za Barcelonu odchytal celkem 535 zápasů, poté byl spojován s přesunem do Monaka, ale nakonec jej ukořistil Manchester United.

Na této adrese se Valdés příliš neprosadil, proto následoval odchod do Middlesbrough. Netrvalo dlouho a ohlášen byl odchod do penze, přestože jeho tržní hodnota v té době byla 1,8 milionů liber a o jeho služby se hlásilo několik zájemců ze Španělska.