Sparta proti Dynamu Moskva dvakrát prohrávala, ale poražena neodešla. Liberec i Plzeň slaví

Sparta si proti Dynamu Moskva potřebovala spravit chuť poté, co před pár dny těsně podlehla rakouskému Wolfsbergeru. Tím spíš, že jí už za 8 dní čeká úvodní duel 2. předkola Ligy mistrů ve Vídni proti domácímu Rapidu. Liberec s Plzní své zápasy zvládli.

Sedmý tým uplynulého ročníku ruské Premier League, jehož během léta posílili Uruguayec Diego Laxalt z AC Milán či Fabien Balbuena z West Hamu United, ovšem rozhodně neměl být žádným snadným soustem, o čemž svědčí i jeho nedávné rozdrcení Českých Budějovice poměrem 4:0.

Hlavní trenér letenského "S" Pavel Vrba poslal ve sportareně Seeboden do generálky na novou sezonu tuto základní sestavu: Nita – Wiesner, Krejčí, Štetina, Højer – Pešek, Sáček, Pavelka, Dočkal, Karlsson – Hložek.

Poprvé se měnilo skóre hned po třech minutách hry a postarali se o to modrobílí. Moskevský forvard Tyukavin dokázal ustát tvrdý souboj se Štetinou a poté nekompromisně překonal také Nitu.

Na srovnání se moc dlouho nečekalo. Pokus Jakuba Peška sice ještě skončil na břevnu Shuninovy svatyně, nicméně dorážející Adam Hložek už míč do sítě propasíroval. Dotyčný moment tak patřil reprezentantům z Eura.

Deset minut před koncem prvního dějství však dostala Sparta ránu s pořadovým číslem 2. Sly totiž přesně našel Tyukavina a ten si připsal druhý gólový zápis.

Necelých 20 minut před koncem mohla Sparta inkasovat potřetí. Matěj Polidar totiž ve vápně fauloval Daniila Lesovoye a ten se jal zahrávat pokutový kop. Nita však jeho ránu k pravé tyči vystihl a udržel letenské naděje na vyrovnání.

A to přišlo v 85. minutě, kdy si srazil centr Matěje Polidara do vlastní branky Roman střídající Evgenjev. Oba soupeři se tak rozešli smírně 2:2.

Liberec po obratu zdolal Achmat Groznyj 2:1. Svěřenci trenéra Hoftycha prohrávali už od sedmé minuty po proměněné penaltě Konatého, poté jeho spoluhráč z dalšího pokutového kopu selhal. Slovan ještě před pauzou otočil stav utkání zásluhou Havelky a Matouška.

Plzeň zdolala Ufu 2:0 po gólech Brabce a Kopice.

Vybrané pondělní přípravy:

AC Sparta Praha - FK Dynamo Moskva 2:2 (13. Hložek, 85. Evgenjev vlastní  - 3. a 35. Tyukavin)

Slovan Liberec - Achmat Groznyj 2:1 (32. Havelka, 37. Matoušek - 7. Konaté z pen.)

FC Viktoria Plzeň - FC Ufa 2:0 (18. Brabec, 53. Kopic)