Slovácko děkuje Ciciliovi, Liberec remizoval s Linzem, Sparta nestačila na Wolfsberger

Druhý červencový pátek šly do akce hned tři přední tuzemské značky. Zatímco Slovácko vyzvalo polského protivníka, hráči Liberce a Sparty si to v rámci právě probíhajících herních kempů rozdali s rakouskými soupeři.

Slovácko poslal na slovinské půdě proti šestinásobnému vítězi Estraklasy do vedení nizozemský krajánek Rigino Cicilia, který udeřil těsně před hodinou hry. Jak se nakonec ukázalo, právě jeho zásah rozhodl celé a hodně žlutými kartami okořeněné utkání - brankář Filip Nguyen udržel čisté konto a tým Martina Svědíka se tak radoval z těsného vítězství.

Sparta, v jejíž svatyni začal Dominik Holec, sice proti Wolfsbergeru poměrně brzy vedla, o což se postaral Ladislav Krejčí starší (pro "Laca" šlo již o čtvrtou trefu během léta), který propálil gólmana Kuttina, nicméně po dvaceti minutách bylo srovnáno zásluhou Rochera. Ještě do konce první půle pak padly dvě branky a to do každé sítě - na trefu Wiesnera totiž po šesti minutách odpověděl Baumgartner. Po přestávce se už ale prosadili pouze Rakušané, kterým výhru trefil Peretz.

Linz zaskočil podještědský klub na Hofmann Personal stadionu již po sedm minutách hry, kdy dorážel do liberecké sítě míč Malicsek. Slovan ale po přestávce výrazně protočil sestavu a odměnu mu bylo vyrovnání z kopačky Ondřeje Novotného.

Vybrané páteční přípravy:

1. FC Slovácko - Cracovia Kraków 1:0 (58. Cicilia)

FC Blau-Weiss Linz - FC Slovan Liberec 1:1 (7. Malicsek - 65. Novotný)

RZ Pellets Wolfsberger AC - AC Sparta Praha 3:2 (19. Rocher, 44. Baumgartner, 67. Peretz - 9. Ladislav Krejčí starší, 38. Wiesner)

SK HS Kroměříž - FK Fotbal Třinec 0:0

V rodinné bitvě Jarolímů pokořil otec syna, Škoda, Mešanovič a spol. rozstříleli Ústí, Plzeň v Rakousku začala remízou