Bezchybný výkon Slavie zostudil ligového nováčka. Vůbec do ničeho jsme je nepustili, těšilo Zeleného

Slavia si naprosto bezchybným výkonem na půdě Českých Budějovic (3:0) upevnila pozici na čele tabulky, kde pomalounku začíná unikat svým pronásledovatelům. Slibný výkon proti papírově slabšímu celku by ráda využila i v boji o Ligu mistrů.

Sešívaní otevřeli šesté kolo Fortuna ligy, když vyjeli do Budějovic, kde ihned od prvních sekund zápasu ukázali, jaký tým zde bude určovat tempo. Domácí věděli, co je čeká, a tak se snažili vrhat do střel soupeře. Tato aktivita jim vydržela jen do poločasu, následně přišel zlom.

„Bylo to čekání na gól. Myslím si, že jsme od začátku utkání byli lepším týmem. Co si vybavuji, tak jsme je do ničeho nepustili. Takže si myslím, že to bylo zasloužené vítězství,“ hodnotil pro klubové stránky Jaroslav Zelený, jenž si tímto duelem odbyl svou soutěžní premiéru.

Dle zápasových statistik nebylo výkonu Slavie opravdu co vytknout. Budějovice se pokusily branku hostí ohrozit jenom v jednom případě a ani v tom jejich střela nenašla svůj cíl. Oproti tomu družina trenéra Trpišovského zaznamenala 23 střeleckých pokusů, 6 z nich šlo do brankového prostoru, přičemž tři z nich i za záda gólmana.

„V prvním poločase jsme hráli skvěle až po vápno, jen jsme volili špatná řešení. To se změnilo až v poločase druhém, kdy jsme se dostali do zaslouženého vedení, které vedlo k vítězství. Domácímu týmu nelze nic vytknout. Přispěli ke kvalitnímu utkání a po celou dobu chtěli hrát. Těší mě, že máme tři body,“ přidával svůj názor trenér Trpišovský.

A nyní už bude jenom důležité napravit český koeficient a využít slibného losu k dostání se do základní skupiny Ligy mistrů. Slavia se už příští týden popere s rumunskou Kluží. První utkání se hraje 20. srpna na stadionu soupeře.