Jílek po Trabzonsporu: Rozhodl zápas v Praze

Sparta 3. předkolo Evropské ligy nezvládla a po remíze a prohře s tureckým Trabzonsporem v evropských pohárech končí. Deset minut před koncem zápasu v Turecku byli přitom Letenští pouhý gól od postupu, když jim dal v 78. minutě vyrovnávacím gólem naději teprve sedmnáctiletý Adam Hložek. V 8. minutě nastaveného času však pohřbil veškeré naděje Sparty obránce Trabzonsporu Filip Novák gólem na konečných 2:1.

Jílek po Trabzonsporu: Rozhodl zápas v Praze

Na pozápasové tiskové konferenci byl k dispozici novinářům hlavní trenér Sparty Václav Jílek. „My jsme do zápasu šli s tím, že chceme co nejdéle držet výsledek 0:0, aby domácí trochu znervózněli a abychom měli pořád otevřenou možnost být v případě skórování nahoře. V jedenácté minutě jsme inkasovali. Zase šlo o podobnou věc. Přebírání hráče ve vápně a my uděláme takovouto chybu. Byť to soupeř zahrál velmi dobře. Myslím si, že to celkově hodně ovlivnilo průběh utkání,“ prohlásil Jílek na pozápasové tiskové konferenci.

„Samozřejmě nás to mrzí a vnímám, že se z tohoto dvojzápasu postoupit dalo. Na duhou stranu nechci, aby to stíralo kvalitu Trabzonsporu. Tu asi každý viděl. Je třeba říct, že rozhodl zápas v Praze. Dneska jsme part odehráli tak, jak jsme chtěli. Kluci se vydali a patří jim velký dík. Zvládli to velmi dobře a rozhodlo se v Praze,“ dodal Jílek.

Sparta již třetí sezónu v řadě končí v evropských pohárech již v prvním kole, do něhož byla nasazena, a opět se může zaměřit pouze na domácí soutěže. Ve stejné situaci je však také konkurenční Viktoria Plzeň, která po prodloužení vypadla s belgickým Royalem Antverpy. Již v neděli čeká Spartu zápas 6. kola Fortuna ligy, v němž přivítá na svém hřišti ostravský Baník. O týden později budou svěřenci trenéra Jílka zajíždět do Liberce.