Z Kadeřábka už není vyjukaný mladík a chce znovu do pohárů

Pátá bundesligová sezona čeká obránce Pavla Kadeřábka. Ten chce s Hoffenheimem skončit lépe, než v loňském ročníku, když po čtvrtém a třetím místě přišlo zklamání v podobě deváté pozice a absence evropských pohárů.

Z Kadeřábka už není vyjukaný mladík a chce znovu do pohárů

"Ambice jsou dostat se výš než v minulé sezoně. Bohužel tam jsme si to v posledních čtyřech kolech pokazili. Teď se chceme zlepšit a mít konstantní formu. Měli jsme velké výkyvy. Teď chceme hrát po celou sezonu dobře a držet si výsledky na dobré úrovni," prozradil Kadeřábek v rozhovoru pro agenturu Sport Invest.

Dres Hoffenheimu už obléká čtyři roky, když přišel ze Sparty. "Jsem rád, že to tu tak dlouho zvládám a že pravidelně hraju. Nechci to však zakřiknout. Každá sezona je něčím nová a rozhodně bych nechtěl srovnávat svou první a aktuální sezonu, to se snad ani srovnat nedá," pokračoval reprezentační bek.

"Nabral jsem zkušenosti a už nejsem tak vyjukaný mladík. S bundesligou jsem se sžil. Vím, jak to tu chodí, jazyk zvládám v pohodě a cítím se tu jako doma. Na sezonu se těším. A jestli mě může něčím překvapit? Tak snad jen příjemně tím, že se Hoffenheim zase dostane do pohárů," uvedl.

Na lavičce klubu nahradil Juliana Nagelsmanna Alfred Scheuder, ale žádné velké změny Kadeřábek nepozoroval. „Hráči zůstali stejní. Byly tři odchody, které sice byly zásadní, jelikož šlo o hráče základní sestavy, ale nějakým způsobem se s tím vypořádáme," prozradil.

Ostrý start do sezony už má za sebou. V prvním kole německého poháru proti třetiligovému Würzburgu se střelecky prosadil a jeho tým nakonec slavil postup po penaltovém rozstřelu.

"Každý gól je pro sebevědomí důležitý. Potěší mě i gól na tréninku, ale takhle v zápase je to ještě lepší. Jsem za něj moc rád a doufám, že mi to dodá sebevědomí a že nebude platit pořekadlo: první vyhrání z kapsy vyhání. Snad se střelecky prosadím i v dalších zápasech," uzavřel.