Coutinho přeci jen změní dres a alespoň rok bude působit u úřadujícího německého mistra

Philippe Coutinho, jehož jméno bylo častokrát skloňováno s odchodem z Barcelony, se přeci jen po pouhém roce a půl pokusí rozehrát v jiném velkém klubu. Brazilského reprezentanta si vyhlédl Bayern Mnichov.

Coutinho přeci jen změní dres a alespoň rok bude působit u úřadujícího německého mistra

Coutinho přišel do Barcelony v lednu roku 2018, ještě tehdy jej doprovázela přestupová cenovka v celkové výši 140 milionů eur. Nadaný Brazilec měl za úkol zaujmout uvolněné místo po Neymarovi a předvést něco ze své sbírky dovedností, díky nimž byl jedním z nepostradatelných hráčů Liverpoolu. Sedmadvacetiletý křídelník ale u svého nového zaměstnavatele nedokázal najít stabilní herní rytmus, a tak se začalo spekulovat o jeho odchodu. Nyní se zvěsti vesměs naplnily.

„Můžeme potvrdit, že jsme se s Bayernem Mnichov prakticky domluvili na podmínkách hostování,“ potvrdil pro španělskou televizi ředitel katalánského celku Guillermo Armor. Na Coutinha teď čeká už jenom povinná zdravotní prohlídka.

Bayern Mnichov se musel po poslední sezoně rozloučit s dvěma stabilními útočnými oporami, které představovalo duo Ribéry - Robben. Loňský bundesligový mistr se tak rozhodl najít náhradu. Jednu takovou si vyhlédl v Manchesteru City, kde jej zaujal Leroy Sané, jenže ten se bohužel nešťastně zranil a většinu nového ročníku si pobude na marodce. Bayern nakonec sáhl po dvou zkušených a ověřených volbách, a sice Perišičovi s Coutinhem. Oba zmíněné křídelníky získal na roční hostování. Zdali se dočkáme trvalého podpisu, to se dozvíme až po sezoně.