Baluta chce ve Slavii více času na hřišti. Půjdu za vedením, tohle si nezasloužím, řekl rumunskému deníku

Pětadvacetiletý rumunský záložník ve službách Slavie Praha Alexandru Baluta nedostává v kádru českého mistra tolik herního prostoru, kolik by si představoval. O tomto problému se rozpovídal v rozhovoru pro rumunský Sport.ro a přiznal, že celou věc bude řešit s vedením vršovického klubu. 

Baluta chce ve Slavii více času na hřišti. Půjdu za vedením, tohle si nezasloužím, řekl rumunskému deníku

„Chci hrát. Je to velmi obtížné. Popřemýšlím o té situaci a půjdu to vedení jasně říct. Zbožňuju fotbal a chybí mi to, Opravdu si tohle nezasloužím. Upřímně, ani mě nenapadlo, že bych po tak krátké době uvažoval o návratu do Craiovy,“ prohlásil Baluta pro Sport.ro.

Baluta tedy přiznal, že uvažuje o předčasném návratu do vlasti. Z rumunského klubu Universitatea Craiova přišel do Slavie v loni v létě za 3 miliony eur a smlouvu má podepsanou až do léta 2022. V letošní sezóně se Baluta nedostal hřiště ani na jednu minutu, přičemž pouze v prvním kole proti Zlínu byl alespoň na lavičce, ve zbývajících utkáních už se nevešel ani na ni.

Ačkoliv loni situace nebyla o moc lepší a start v základní sestavě byl pro Balutu spíše příjemným překvapením, nasbíral Baluta za loňskou sezónu 19 startů ve Fortuna lize, v nichž si připsal 2 vstřelené góly a 2 asistence. Do jarní fáze Evropské ligy, kdy se Slavia probojovala přes Genk a Sevillu až k Chelsea, už ale Baluta nezasáhl...