Čekali jsme, že postoupíme, říká po Antverpách zklamaný Krmenčík

Po Mladé Boleslavi a Spartě nakonec ve čtvrtek večer vypadla z Evropské ligy i plzeňská Viktoria. Sice až po prodloužení, ale přece. Základní skupinu evropských pohárů si tedy nezahraje poprvé od sezóny 2015/16. Střelcem úvodního gólu zápasu s belgickým Royalem Antverpy se stal Michael Krmenčík, který se k zápasu vyjádřil pro klubový web Plzně.

Čekali jsme, že postoupíme, říká po Antverpách zklamaný Krmenčík

„Čekali jsme, že postoupíme a udělali jsme pro to dnes vše. Na hřišti to bylo vidět, ale bohužel fotbal je někdy krutý a člověk si nemůže vybírat, kdo bude vítěz a kdo ne. Dnes při nás nestálo štěstí,“ prohlásil Krmenčík pro klubový web.

„Vypadli jsme z pohárů, což jsme chtěli hrát, ale o to více se budeme soustředit na domácí soutěž. Musíme dělat vše pro to, abychom pohár nad hlavu zvedli,“ dodal Krmenčík.

Plzeň se tedy bude moci, stejně jako Sparta, soustředit pouze na domácí soutěže, což pro ni může být výhodou před pražskou Slavií, která má účast v evropských pohárech zajištěnou. Pokud totiž Slavia nepostoupí do základní skupiny Ligy mistrů přes rumunskou Kluž, má garantovanou alespoň účast v základní skupině Evropské ligy.

Viktorii Plzeň čeká další zápas již v neděli, kdy se představí v rámci 6. kola Fortuna ligy v Teplicích. Důležitý zápas se Spartou čeká Plzeň na konci září na domácím hřišti.