Petrželovi není Plzeň lhostejná: Chtěl bych fanoušky Viktorky poprosit, aby stáli za klukama

Ofenzivně laděný veterán Milan Petržela, jenž se během léta upsal na dva roky Slovácku, které se zdá být expertem na papírové favority, zažil v plzeňské Doosan aréně velmi pikantní zápas.

Petrželovi není Plzeň lhostejná: Chtěl bych fanoušky Viktorky poprosit, aby stáli za klukama

Před úvodním hvizdem se s bývalým českým reprezentantem loučilo vedení Viktorie a někdejší záložník Sparty či Augsburgu si vysloužil ovace vestoje. "Celkově to bylo hodně dojemné. Byl to velký tlak a já si říkal, že tomu nesmím podlehnout. Ale nějak se to moc nedalo udržet. Bylo to příjemné, ale na druhou stranu jsem se pořádně nemohl soustředit na fotbal, což bylo určitě vidět i ze začátku. Po zápase to bylo krásné, nečekal jsem, že diváci vydrží až do konce a že mě takhle budou vyvolávat po zápase. To mě dojalo nejvíc. Jak jsem obcházel to kolečko, tam už jsem neměl zábrany, už jsem se nemusel na nic soustředit. Tam jsem dal najevo všechny ty city, pak už jsem nechal ty pocity plynout. Strašně moc lidem děkuji, na druhou stranu mě mrzí, že jsem se loučil," vyprávěl po vítězném utkání svěřenec kouče Martina Svědíka.

Ve známém prostředí to kolega Kadlece, Zajíce a spol. neměl jednoduché. "Byl to pro mě ten nejtěžší zápas po psychické stránce, nebylo to jednoduché. Na jedné straně jsem nechtěl ublížit Viktorce, na druhé straně jsem chtěl udělat maximum, aby tu Slovácko urvalo nějaké body. S kluky se tu znám perfektně, takže nebylo jednoduché se srovnat s tím, že jsem proti nim nastoupil. Momentálně mám takové smíšené pocity. Samozřejmě jsem rád, že jsme to zvládli, ale na druhou stranu mě mrzí, že Viktorka ztratila. Je to takové namíchané," přiznal šestatřicetiletý fotbalista.

Svého minulého dlouholetého chlebodárce pochopitelně sleduje i poté, co ho pustil a je mu líto, že se mu právě teď nedaří podle představ. Plzeň nedala gól již ve čtvrtém utkání v řadě, což je před čtvrteční odvetou třetího předkola Evropské ligy s Antverpami varovný signál. "Dokážu si představit, jaký je teď tady tlak, co se tu asi děje, protože jsem to taky zažil. Určitě to není pro kluky nic příjemného, nedaří se jim teď fotbalově. V Evropě je těžké se prosadit, ty mančafty jsou vyspělejší než my v Česku. Ale doufám, že to zvládnou. Kluci jsou silní v domácím prostředí. Budou potřebovat fanoušky, aby je podporovali a ne na ně pískali. To nepomůže žádnému hráči. Chtěl bych fanoušky Viktorky poprosit, aby stáli za klukama," uzavřel majitel čtyř západočeských titulů.