Petržela: Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry

Tým z Uherského Hradiště vstoupil do nové sezony Fortuna:ligy notně rozporuplně. Zatímco na Spartě bral senzačně všechny tři body, před domácím publikem pak nestačil na jihočeského nováčka ze Střeleckého ostrova.

Petržela: Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry

Nemohlo být po grandiózním startu důvodem podcenění? "Nechci soudit. Každý si musí sáhnout do svého svědomí. Ale všichni jsme věděli, že půjde o náročný zápas, očekávání po Spartě bylo velké. Spousta fanoušků si asi myslela, že bychom Budějovice měli spláchnout," citoval web gol.cz slova Milana Petržely.

Nový spoluhráč Trmala, Navrátila, Kadlece a spol. má za sebou na staronové adrese dva ligové souboje. Jak vidí sílu svého mužstva a co odhad, na jakých místech tabulky by se mohlo pohybovat? "Viděl bych to na střed. Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry," přednesl čtyřnásobný šampion české nejvyšší soutěže, jehož slova vyšla v Gólu.

To, že dorazil bývalý český reprezentant z ambiciózní Viktorie, sice lze považovat za krok níže, nicméně prvoligový status si uchoval. "Mančaft je fotbalový, jsou tu mladí, běhaví kluci. Trenér Martin Svědík je náročný," doplnil v interview pro gol.cz čerstvě šestatřicetiletý křídelník.

A jak by se podle něj mělo Slovácko prezentovat dále? "Musíme hrát pečlivě do obrany, abychom nedostávali góly a sami se z brejků pokusili udeřit. Pokud budeme schopni opakovat výkony ze Sparty, budeme pro všechny nepříjemným soupeřem," uzavřel na portálu gol.cz někdejší hráč Vyškova, Drnovic, Sparty, Jablonce, Plzně či Augsburgu.