Hancko je vděčný Jílkovi a hlásí: Viděl jsem v mužstvu velkou kvalitu

Byť dokázala Sparta vstřelit v Mladé Boleslavi tři branky, nakonec jí to bylo k ničemu. Poslední posila letenské družiny Dávid Hancko, jenž ve městě automobilů skórovala hned při své ligové premiéře v základní sestavě, proto neskrývala zklamání.

Hancko je vděčný Jílkovi a hlásí: Viděl jsem v mužstvu velkou kvalitu

Úplným pesimistou však není. "V první řadě nás mrzí, že jsme tu nedokázali zvítězit a získat tři body. Za to se musíme omluvit fanouškům. Po vyrovnání jsme byli nekoncentrovaní a tak kvalitní mužstvo jako Boleslav to dokázalo potrestat. Jsou nebezpeční v tom, že si umí připravit presing a po naší ztrátě umí rychle hrát za obranu a jít do protiútoku. Bohužel, přesně z toho nám dávali góly. Na tom musíme jednoznačně pracovat. Ale viděl jsem v mužstvu velkou kvalitu, třikrát jsme dotáhli nepříznivý výsledek. Ale nakonec je z toho porážka. Pevně věřím, že se to časem odrazí i do výsledků," pronesl jednadvacetiletý slovenský reprezentant, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Jedno ze sparťanských pozitiv může být skutečnost, že se začíná prosazovat ze standardních situací. "Costa dal dva góly ze standardky, v neděli přišly další trefy. Je to důležité, dá se od toho odrazit. Ale důležitější bude, když ty góly rozhodnou o zisku bodů. Je to pozitivní signál, ale bez bodů to nemá moc efekt," krčil rameny nový svěřenec kouče Václava Jílka, jenž je vlastníkem slovenského titulu z roku 2017.

A jak to vypadá s jeho sehraností se zbytkem mužstva, které je zatím v ligové tabulce na sedmé příčce? "V první řadě chci poděkovat trenérovi, že tak rychle jsem v tak velkém klubu jako je Sparta dostal šanci v základu. Snažil jsem se odevzdat maximum, ale určitě tam jsou ještě rezervy v souhře i mojí hře. Musím na tom pracovat. Jsem vděčný za těch devadesát minut a budu pracovat ještě víc," ubezpečil na stránkách sparta.cz bývalý obránce Žiliny či Fiorentiny, jejíž součástí byl od roku 2018, ale v Toskánsku se výrazněji neprosadil.

Mezi jedenácti vyvolenýho půjde Hancka s třiatřicítkou na dresu očekávat i ve čtvrteční odvetě na půdě Trabzonsporu.