Vrba: První poločas byl jak z hororu. Nepamatuju si horší výkon za dobu svého působení v Plzni

Plzeňská výsledková mizérie pokračuje a pod trenérem Pavlem Vrbou už se možná nebezpečně kýve židle. V předešlém kole to stačilo na pouhou remízu v Ďolíčku, pak následovalo selhání v Belgii a podtrženo to bylo nedělním domácím utkáním se Slováckem. Moravský klub tak získal po skalpu Sparty i další cenné tři body, zatímco Viktoriáni musí zapřemýšlet, co všechno je třeba změnit.

Vrba: První poločas byl jak z hororu. Nepamatuju si horší výkon za dobu svého působení v Plzni

Slova hledal jen těžko. Plzeňská pohroma graduje a zatím nikdo neví, jak z toho ven. „Hodnotí se mi to velice těžko, protože výsledek je naprosto zasloužený. Slovácko hrálo velice dobře. V prvním poločase jsme předvedli jeden z nejhorších výkonů za dobu mého působení tady,“ nebral si Vrba na tiskové konferenci servítky.

„Soupeř nás dobře napadal, chodil do brejkových situací a potrestal nás, když byl důraznější než my. Do vedení se dostal zaslouženě. V druhém poločase jsme prostřídali, chtěli jsme to zjednodušit, ale k ničemu to nevedlo,“ pokračoval v hodnocení pětapadesátiletý kouč, který tuší, že by tato sezóna nemusela dopadnout vůbec dobře. Již ve čtvrtek čeká jeho tým klíčový zápas o postup do dalšího předkola Evropské ligy.

V Belgii západočeský tým padl rozdílem jedné branky a Vrba udělal oproti čtvrtečnímu duelu hned sedm změn v sestavě. „Bylo jich víc, než obvykle bývá, ale ve čtvrtek nás čeká znovu hodně důležité utkání. Udělali jsme to tak, abychom dali zátěž celému týmu,“ vysvětloval kouč Plzně, proč tak výrazně protočil kádr.