Jílek: Viděl jsem Plzeň a Slavii a nemám pocit, že by v lize bylo mužstvo, které by všem odskočilo

Divoká přestřelka v Mladé Boleslavi dopadla lépe pro domácí tým. Kouč Jozef Weber označil utkání za velice nadstandardní na tuzemské poměry. Méně spokojený byl jeho protějšek Václav Jílek, který odjížděl se Spartou bez bodů. I tak ale bývalý lodivod Olomouce zůstává optimistou a věří v lepší zítřky.

Jílek: Viděl jsem Plzeň a Slavii a nemám pocit, že by v lize bylo mužstvo, které by všem odskočilo

Večerní duel pátého kola české nejvyšší soutěže se hrál ve velice rychlém tempu na obě strany. Spokojenější ale byla Boleslav, která rozhodla brankou v nastaveném čase. „V první řadě chci říct, že se tady odehrálo nadstandardně kvalitní utkání ve výborné kulise. Opět jsme byli nebezpeční, vytvořili si dost brankových příležitostí, ale děláme naivní chyby v defenzivě. Soupeři stačilo pět střel na branku a dal čtyři góly. Svou roli hrála taktická nevyspělost. Pokud budeme dostávat takto jednoduché branky, body nezískáme,“ přiznal Jílek v rozhovoru pro Sparta.cz.

Sparta se trápí nejen v koncovce, ale především v obraně. Proti Boleslavi prolomil střeleckou smůlu Kozák, ale ani tři branky na výhru nestačily, což dalo jasný signál, že obrana nefunguje. „Máme problém s maximální koncentrací. Soupeř byl obrovsky efektivní a z každé šance dal gól. Strašně jsme mu to usnadnili a opět to bylo o individuálním řešení situací,“ pokračoval kouč Sparty v hodnocení utkání.

Sparta v nové sezóně ztrácí až příliš bodů a na vedoucí Slavii registruje již šestibodové manko. I tak zůstává trenér letenského týmu v klidu. „Viděl jsem Plzeň, Slavii a nemám pocit, že by bylo v současnosti v lize mužstvo, které by bylo přede všemi odskočené. Je to jednom, o dvou zápasech. Stane se, že Slavia ztratí v Karviné, my se Slováckem. Soutěž je pořád na začátku. Je to nepříjemné, ale zápasy s těmito soupeři jsou pořád před námi. Je to dílčí stav po pěti kolech a je na nás, abychom ztráty smazali,“ dodal Jílek.