Táborský: Nenapadá mě, jakou výhodu bychom oproti Slavii mohli mít

Velezkušený českobudějovický útočník Ivo Táborský po nepovedeném duelu s Příbramí uvedl, že jsou hráči Dynama dostatečně inteligentní na to, aby si uvědomili, že se podobné výkony nesmí opakovat.

Táborský: Nenapadá mě, jakou výhodu bychom oproti Slavii mohli mít

Aktuálně už se však soustředí na páteční šesté ligové kolo s favorizovanou Slavií, jejímž je odchovancem. Zápas uvidí vyprodaný Střelecký ostrov. "Musíme hrát s elánem jako v prvních zápasech sezony. Akorát v Příbrami jsme vybouchli. Nenapadá mě, jakou výhodu bychom oproti Slavii mohli mít. Mohli bychom těžit právě z elánu, který nás zdobil v úvodu ligy. A také vyprodaný stadion. Na Opavu i Jablonec přišlo hodně diváků, se Spartou bylo vyprodáno. Atmosféra byla zatím vždy výborná. I do Příbrami nás přijela podpořit početná skupina fanoušků, ale moc jsme jim toho nepředvedli," připomněl.

Jak vidí nejbližšího soupeře? "Čeká nás momentálně asi nejlepší český klub s nejlepšími hráči. Ale nesmíme se zaměřit na jednoho nebo dva hráče. Jde hlavně o styl, jakým se tým prezentuje. Musíme se připravit na jejich hru. Slavie je klub, který musí vyhrát pořád – doma v lize, v poháru i v evropských pohárech. Trenér Trpišovský chce se svým týmem v každém zápase zvítězit. Abychom uspěli, tak musíme mít i kousek štěstí," uvedl na webu dynamocb.cz kolega Ledeckého, Kladrubského, Kulhánka a spol.

Jinak si na slavné "S" věří. Jednak kvůli poslednímu měření sil a jednak kvůli osobní bilanci - pár branek už jí totiž jako soupeř vstřelil. "Slavii se nám povedlo porazit v přípravě, ale teď to bude úplně jiný zápas. Jsem odchovanec klubu, ale jiný zápas to pro mě nebude. Lidi v klubu znám, oni znají mě, ale už je to hodně let, co jsem tam působil. Navíc jsem odehrál v áčku jenom čtyři zápasy. Zajímavé je, že se mi proti Slavii většinou daří. Za Teplice i Budějovice jsem vstřelil proti sešívaným několik gólů, tři nebo čtyři určitě. Daří se mi proti ní tak věřím, že na to v pátek navážu," pokračoval svěřenec Davida Horejše.