Trpišovský: Oscar se typologicky do Slavie hodí, ale musí hrát pravidelně

Trenér Jindřich Trpišovský byl po závěrečném hvizdu v sobotu rád, že jeho tým urval s houževnatým Libercem nakonec plný počet bodů. Jedinou branku vstřelil Masopust a bývalý trenér Slovanu věděl, že může být za tento výsledek velmi rád. Navíc se stále více hovoří o tom, že právě pod Ještědem Slavia uloví svou další posilu.

Trpišovský: Oscar se typologicky do Slavie hodí, ale musí hrát pravidelně

O talentovaného afrického záložníka měl před pár dny zájem i Manchester City, ale k podpisu dohody nakonec nedošlo. Teď je na tahu Slavia a její kouč otevřeně přiznal, že ho toto jméno zajímá. „Oscar je mladý hráč, který se nám velmi líbí, od té doby, co přišel, udělal velký progres. Věkově i typologicky se do Slavie hodí, takže nějaká jednání probíhají, ale je to mezi kluby. Zájem o něj máme, je to zajímavý hráč. Uvidíme, jak to dopadne,“ nechal se slyšet Trpišovský v rozhovoru pro Slavia.cz.

Vršovický klub by se jeho angažováním mohl připravovat na případný odchod Součka, kterého vábí zvučné evropské celky. „Je to univerzální hráč V Liberci začínal jako pravé křídlo, pak hrál podhrot. Nyní hraje osmičku nebo šestku, a to by byla asi nejpravděpodobnější varianta. My máme ten kádr takový, jaký máme, a nám se Oscar strašně líbí a zajímá nás. Pro něj by asi bylo nejlepší, aby hrál. Jedna z těch variant je tedy, aby zůstal v Liberci a my tak měli připraveného hráče do budoucna, který by nám mohl nahradit případný odchod. Varianta s hostováním je velmi pravděpodobná,“ poukázal na možnosti, které se aktuálně nabízejí.

Pražský klub se pomalu také připravuje na boj o Ligu mistrů. Trenér bere jako lehkou výhodu, že jeho tým bude moci hrát další ligové kolo už v pátek a na klíčový zápas nabrat o něco více sil. „Jsme rádi, že se bude hrát už v pátek. Jsme za to vděčný. Každý den je pro přípravu dobrý, zvlášť když jedete ven. Všichni vidíme, jak je důležité, abychom udrželi český koeficient na této úrovni,“ dodal Trpišovský.