Šilhavý: Hložek, Matoušek nebo Sadílek jsou příslib do budoucna pro naši reprezentaci

Česká reprezentace bude v září pokračovat v evropské kvalifikaci o ME 2020. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého sehrají zápasy v Kosovu a Černé hoře. Zkušený stratég má už v hlavě možná jména pro nominaci, navíc věří, že by mohl počítat i s Vladimírem Daridou a Antonínem Barákem. Podle jeho slov by mohl dát i prostor mladíkům.

Šilhavý: Hložek, Matoušek nebo Sadílek jsou příslib do budoucna pro naši reprezentaci

Reprezentace by se ráda prokousala na vrcholný evropský turnaj, ale moc dobře tuší, že první místo ve skupině je obsazené Anglií. S ostatními výběry si to rozdá o druhý flek v tabulce. „Uteklo to rychle, teď už zbývá poslední měsíc. Někteří hráči jsou ještě v přípravě, uvidíme, jak bude probíhat finální fáze. Okruh hráčů je stálý. Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují, ať už je to Tonda Barák nebo Vláďa Darida. Věřím, že budou k dispozici,“ nechal se slyšet Šilhavý v rozhovoru na stránkách českého národního výběru.

V hlavě má i možnost povolat některého z mladíků, kteří si o místo v nominaci hlasitě říkají. Pro některé by to mohl být vůbec první start za A-tým. „Skloňují se mladí hráči jako Hložek, Matoušek nebo Sadílek. Je to velký příslib pro náš fotbal, jsou hodně sledováni. Pak jsou tam z ligy některá další jména, ale nechtěl bych to teď publikovat,“ pokračoval někdejší kouč Liberce či pražské Slavie.

Důležitá bude v září především konfrontace s Kosovem, které je pouhý bod za českým výběrem. „Jsou nejblíže, proto jsou asi náš největší konkurent. Troufám si říct, že Kosovo je z těch tří týmů nejkompaktnější. Řadil bych je malinko výš. Doma ještě budou mít výhodu domácího prostředí, nicméně věřím, že ten zápas zvládneme,“ dodal Šilhavý.