Karviná a slabý soupeř? Proti Plzni i Slavii hráli slušně, oponuje před duelem olomoucký Látal

Karviná je letos suverénně poslední tým, jediný bod získala paradoxně s mistrovskou Slavií za domácí bezbrankovou remízu. Tým Františka Straky může další získat o víkendu v Olomouci, ale nebude to nic jednoduchého. Trenér Sigmy Radoslav Látal ovšem Karvinské varuje, že nic jednoduchého je na olomouckém stadionu nečeká.

Karviná a slabý soupeř? Proti Plzni i Slavii hráli slušně, oponuje před duelem olomoucký Látal

Oba týmy mají spolu jednu společnou věc, už po čtyřech kolech mají za sebou podzimní duel s největšími favority na titul - Slavií Praha a Viktorií Plzeň. Zatímco Sigma obě klání nezvládla, ač těsně, Karviná po prohře v Plzni doma uhrála velmi cennou remízu se sešívanými. Je to ale její jediný bod v lize, Sigma ostatní dva zápasy vyhrála, konkrétně s Libercem a Zlínem, Karvinští dále prohráli s Mladou Boleslaví a Baníkem Ostrava.

Kouč Sigmy Látal očekává těžké utkání. "Karviná mě překvapila v zápase s Plzní, kde hrála velice útočný fotbal, presovala, napadala soupeře, dostávala ho pod tlak a vynutila si i penaltu. V Plzni i se Slavií odehráli vynikající zápas, takže nás nečeká nic lehkého," myslí si olomoucký trenér navzdory postavení soupeře v tabulce.

"Rozhodně nemůžeme říct, že Karviná je slabý soupeř, právě naopak. Celý týden se snažíme připravit na to, že tohoto soupeře podcenit nemůžeme. Utkání bude hodně o soubojích a o důrazu. Ale jestli chceme potvrdit tři body, tak se s tím musíme vyrovnat. Na hřišti musíme podat stoprocentní výkon," říká Látal.

Lepší nálada je pochopitelně i v karvinské kabině. "Získaný bod pomůže každému z nás. Nyní je ovšem důležité na to navázat v Olomouci," připouští však František Straka. "Bylo by fajn na remízu se Slavií navázat. Do Olomouce jedeme každopádně bodovat, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, které jsme tam v dubnu udělali," pokračuje někdejší kouč Sparty či Slavie.

Sám Straka však ví, že utkání v nedaleké Olomouci nebude nic jednoduchého. "Vnímám Olomouc jako kvalitní a zároveň hodně nepříjemný mančaft. Máme v hlavě poslední vzájemný duel na Andrově stadionu z dubna, kde jsme po kvalitním výkonu nešťastně 2:3 prohráli," vzpomíná na jarní utkání v minulé sezóně. 

Utkání mezi Sigmou Olomouc a Karvinou začíná v sobotu v 17 hodin.