Nemáme vnitřní klid, necháváme se rozptylovat, nelíbí se brněnskému trenérovi

Zbrojovka Brno vyhrála ve FNL až na třetí pokus a jedna výhra ze tří zápasů a celkových pět bodů je pro tým s ambicemi na přímý postup do první ligy málo. Další výhru může Zbrojovka získat už v pátek večer, kdy doma hostí Ústí nad Labem. Kouč Pavel Šustr ale čeká, že jeho tým odehraje velmi těžké utkání.

Nemáme vnitřní klid, necháváme se rozptylovat, nelíbí se brněnskému trenérovi

Zbrojovka na úvod sezóny remizovala ve Vlašimi a poté doma remizovala s Pardubicemi, vyhrála až na třetí pokus v Sokolově. „Na hráčích je cítit částečné uvolnění a větší pohoda, ale dobře víme, že je pořád na čem pracovat. I v samotném zápase nám často scházel větší klid na míči, někdy balón zbytečně rychle ztrácíme a volíme špatná řešení. Nesoustředíme se na fotbal samotný, nemáme vnitřní klid a necháváme se rozptýlit vnějšími vlivy,“ vrací se Šustr k poslednímu zápase Zbrojovky.

Nyní se ale musí věnovat především příštímu soupeři - Ústí nad Labem. „Znám se s trenérem Křečkem a předpokládám, že si to s námi bude chtít rozdat. Vlezou na nás, budou napadat. Měli jsme možnost vidět jejich zápasy i sestavu, nečeká nás nic snadného, ale věřím, že zápas zvládneme. Pořád chceme, aby fotbal lidi bavil. Může se stát, že neuhrajete výsledek, jaký si představujete, ale musíte ze hřiště odcházet s pocitem, že jste pro to udělal všechno. Jediný, kdo tohle dokáže ovlivnit, jsme my sami," věří trenér brněnského týmu.

Tomu bude od tohoto týdne v cestě za postupem mezi elitu pomáhat i záložník David Krška, jenž přišel z Líšně, druhého brněnského týmu z FNL. "Je připravený, má za sebou tři zápasy, samozřejmě je to zase o tom, že naše zápasy jsou trochu jiné. Soupeři daleko více brání, je to náročnější. Nachystaný ale je a s adaptací by neměl mít takový problém, většinu kluků zná a prostředí také. Chceme držet míč, kombinovat, David tu nadstavbu má a věřím, že náš herní projev podpoří a zkvalitní," věří Šustr nové posile.

Fanoušci ale navzdory výhře v Sokolově očekávají změny v sestavě, a řeč je i o Krškovi, naopak zcela jistě nenastoupí mladý útočník Martin Zikl, jenž zamířil opačným směrem hostovat do Líšně. S týmem už však trénují dva marodi Ondřej Pachlopník a Peter Štepanovský.„Ukázalo se, že hráči, kteří nastoupí jako střídající, jsou schopní zápas rozhodnout, to je pro nás důležité. I pro ty hráče samotné je to vzpruhou. Každý se neustále pere o své místo a nikde není psáno, že sestava bude stejná,“ motivuje navíc trenér Šustr svěřence, kteří nemají tu čest nastupovat v základní sestavě.