Nervozitu fanoušků Kozák vnímá: Aktuálně mi chybí kvalita, ale vím, že góly dávat umím

Třicetiletý Libor Kozák čekal na první trefu ve sparťanském trikotu 416 soutěžních minut. Jeho přesný zásah v šestém utkání za letenské "S" však jeho momentálnímu chlebodárci žádné body nepřinesl. Také proto ho neopustilo smutné rozpoložení...

Nervozitu fanoušků Kozák vnímá: Aktuálně mi chybí kvalita, ale vím, že góly dávat umím

"Prožívám veliké zklamání. Sice jsem protrhl střeleckou smůlu, což mě těší. Ale k čemu to je, když body nemáme? K ničemu," kroutil hlavou webem sport.cz citovaný střelec s minulostí v Laziu Řím či Aston Ville, jenž se vrátil do české nejvyšší soutěže na startu letošního roku.

Na toho, jenž vedl v prvních dvou kolech Spartu jakožto kapitán, se ve městě automobilů dokonce pískalo. Očekávání totiž zatím nenaplnil. "Pochopitelně nervozitu fanoušků vnímám. A ještě intenzivněji vnímám sám sebe, protože mám určitá očekávání a velice dobře si uvědomuji, že podobné šance musím proměňovat. Aktuálně mi chybí kvalita. Já vím, že góly dávat umím. V Mladé Boleslavi mohly být dva až tři. Musím se zkoncentrovat a zlepšit," pokračoval svěřenec Václava Jílka, jehož slova vyšla na sport.cz.

Aktuálně sedmý celek Fortuna:ligy se musí nyní připravit na čtvrteční odvetu třetího předkola Evropské ligy na půdě Trabzonsporu. V Turecku bude třeba vyhrát. Remízy 0:0 či 1:1 by totiž poslaly do dalšího kola soupeře. "Nesmíme mít hlavy dole. Je potřeba si věřit. Myslím, že jsme v Mladé Boleslavi měli momenty, kdy se dal průběh zvrátit. Momentálně nám něco málo chybí. Nemyslím si, že někdo něco na hřišti vypouští. Spíše nám chybí větší koncentrace. Určitě jde o poučení pro čtvrteční duel," uzavřel bojovně laděný kolega Plavšiče, Štětiny, Hložka a spol., jehož slova nabídl web sport.cz.

Někdejší ofenzivní hráč Brescie, Bari nebo Livorna zatím důvěru má, ale o osm let mladší Tetteh má lepší čísla. V základu nefiguroval rodák z Ghany ani jednou, ale i tak dokázal přetavit 173 poskytnutých minut hned ve dvě branky.