Měli jsme velké štěstí, připouští Csaplár po vítězství nad Teplicemi

Zlín se doma s Teplicemi konečně odlepil ze dna ligové tabulky a poposkočil dočasně až na osmé místo, trenér Csaplár má pochopitelně radost, jeho tým totiž bodoval teprve podruhé v sezóně. Zlín má tak na svém kontě po pěti kolech dvě výhry a tři prohry.

Měli jsme velké štěstí, připouští Csaplár po vítězství nad Teplicemi

Ta poslední výhra se přitom nerodila vůbec snadno. Domácí nepředvedli zrovna přesvědčivý výkon a obzvlášť v první půli to nebylo to, na co se nejspíše připravovali, druhá půle ovšem byla ze strany Ševců lepší a odměnou jim byl gól Janetzkého z 87. minuty, který znamenal vítězství nad Teplicemi 1:0.

"Myslím, že vítězství bylo zasloužené a taky trošku šťastné," připouští šéf zlínské lavičky. "Kdo na zápase byl nebo jej viděl, tak se nenudil a pobavil se. Bylo to zajímavé utkání. První poločas byl z naší strany nervóznější, druhá půlka už byla lepší," hodnotil utkání. Teplice své šance neproměnily, velkou zásluhu na tom měl i brankář domácích Dostál. "Podržel nás," připouští Csaplár.

"My jsme měli ale více šancí než soupeř. Máme zraněné hráče, museli jsme udělat vynucené změny a další změny byly kvůli zápasu na Slovácku. Nejvíce mi chybí post defenzivního záložníka, kde skvěle zahrál Jiráček. Podio se uzdravil a byla škoda jej nevyužít. Džafič vypadá na tréninku výborně, mluvili jsme spolu a šel na hrot. Chtěl jsem pomoci i Fantišovi, který výborně pracuje a odměnou mu byla finální přihrávka na gól," řekl nadále kouč Zlína a okomentoval tak individuální výkony svých svěřenců.

Jednoznačné utkání to však nebylo, podle trenéra Teplic Hejkala se rozhodlo až ke konci. „Utkání se lámalo v 83. minutě, kdy jsme nedali šanci Žitného a následně domácí skórovali,“ mrzí šéfa teplické lavičky. „Prohráli jsme v závěru, ale ta branka musela přijít. Byla to daň za hru předvedenou v prvním poločase. Nebyli jsme aktivní. Někteří hráči přijeli na výlet a nechtěli vyhrát. To je málo,“ mrzelo Hejkala.

Další body se Zlínští pokusí získat za týden v Opavě, Teplice naopak nevydařený výlet do Zlína, jak to sám kouč hostů nazval, pokusí napravit doma proti silné a motivované Plzni.