Petržela bude hrát proti Limberskému. Je to můj kamarád, přiznává veterán Slovácka

Slovácko bude mít brzy za sebou druhý ze tří soubojů proti týmu ze silné trojice. Po skalpu pražské Sparty na úvod sezóny zavítají svěřenci Martina Svědíka o víkendu do Plzně. Zápas bude zajímavý především pro veterána a novou posilu Slovácka Milana Petrželu, jehož kariéra je spojena především s klubem Viktoria Plzeň.

Petržela bude hrát proti Limberskému. Je to můj kamarád, přiznává veterán Slovácka

Petržela začínal s profesionální kopanou v Drnovicích, brzy se ale přesunul na Slovácko. Poté krátce působil ve Spartě, ve Viktorii ovšem hrál deset let mezi lety 2008 a 2019, jednu sezónu mezitím odehrál v německém Augsburgu. Nyní se v šestatřiceti letech vrací do klubu, kde ze sebe udělal ligového fotbalistu.

I vzhledem k jeho zkušenostem s Viktorií se očekává, že v Doosan Aréně nastoupí v základní jedenáctce. Vzhledem k jeho postu je dost pravděpodobné, že jej bude bránit David Limberský. Právě Limberský a Petržela byli téměř u všech úspěchů Plzně za poslední roky, zahráli si spolu Ligu mistrů a vyhráli několik ligových titulů.

Váže je i silné přátelství, to ale bude muset na dvě hodiny v neděli ustoupit. Slovácku se totiž nedaří, kromě skalpu na Spartě prohrálo doma s Budějovicemi a dostalo výprask v Jablonci 0:6. Náladu jim ale mohla zvednout výhra v derby nad Zlínem, bodově na tom tak tým z Uherského Hradiště tak špatně není. 

Ani Plzeň ale není v ideálním rozpoložením, před týdnem vypadla z Ligy mistrů po debaklu v Řecku 0:4, o víkendu pak pouze remizovala s Bohemians 1905 0:0 a tento týden prohrála v Belgii v předkole Evropské ligy s Antverpami 0:1. V duelu se Slováckem tak vše může alespoň částečně odčinit. Tentokrát ale Petržela Viktorii fandit ani pomáhat nebude.

„Těším se moc, není to pro mě zápas jako každý jiný. Ale vůbec nevím, co od toho očekávat,“ přiznává veterán ve službách Slovácka. „Je to složitější situace, David je můj velký kamarád, hodně jsme spolu strávili a prožili. Zatím jsem nad tím nepřemýšlel, sám nevím, co to se mnou bude dělat,“ hovoří o tom, že proti němu bude stát dlouholetý spoluhráč a kamarád.

„V provokování jsme na tom asi oba stejně. Asi mezi námi i něco proběhne, to k tomu patří. Ale jak začne samotný zápas, každý se bude soustředit na svůj výkon, aby jej podal co nejkvalitnější. Na popichování a špičkování už nebude prostor,“ přiznává však. A vzhledem k profesionalitě obou hráčů musí mít pravdu. Duel Viktorie Plzeň a Slovácka začne v neděli v 16:30.