Icardi odchází z Interu, důkazem je devítka pro Lukaka

Šestadvacetiletá stálice Interu Milán Mauro Icardi je po šesti letech na odchodu z klubu. Dlouhodobě nespokojený Icardi byl během posledních dvou sezón navzdory konstantní výkonnosti několikrát vyřazen z prvního týmu a po příchodu Lukaka z Manchesteru United dostal Icardiho číslo devět na dresu právě Lukaku.

Icardi odchází z Interu, důkazem je devítka pro Lukaka

Podle zákulisních informací přišel belgický útočník Lukaku do Interu za 80 milionů eur a stal se tak nejdražším hráčem v historii klubu.

Podle italského deníku Gazzetta dello Sport by měl Icardi zamířit do mistrovského Juventusu Turín. To je však podmíněno odchodem tamního útočníka Dybaly, o něhož projevovaly zájem anglické kluby Manchester United a Tottenham. V Anglii už však přestupové období skončilo a nyní se spekuluje o Dybalovo odchodu do francouzského Paris Saint-Germain.

Icardiho odchod je přitom téměř jistý, rychlonohý Argentinec s Interem neodcestoval ani na předsezónní přípravný kemp. Dohromady odehrál Icardi za Inter 219 zápasů, ve kterých vstřelil 124 gólů. Právě z důvodu dominance Juventusu v Itálii Icardi s Interem nikdy nevyhrál Serii A ani italský pohár. V roce 2018 byl však vyhlášen nejlepším hráčem italské nejvyšší soutěže za uplynulý ročník.