Deset dnů jsem nevylezl z domu, vzpomíná Pochettino na prohrané finále Ligy mistrů

Mauricio Pochettino odvedl za čtyři roky v Tottenhamu kus práce, tým se pravidelně kvalifikuje do Ligy mistrů, poráží nejlepší týmy v Premier League a sám bojuje o titul mistra Anglie. I přesto se ale Spurs nepodařilo za ony čtyři roky získat jedinou trofej.

Deset dnů jsem nevylezl z domu, vzpomíná Pochettino na prohrané finále Ligy mistrů

Letos však Tottenham nebyl vůbec daleko. V Premier League sice skončil čtvrtý, v anglických pohárech díru do světa taky neudělal, o to lepší byla ale jízda v Lize mistrů. Tam Spurs po postupu ze skupiny postupně vyřadili Borusii Dortmund, Manchester City a po dramatu i Ajax Amsterdam a předvedli historický úspěch v podobě kvalifikace do finále Ligy mistrů.

Tam se utkal s týmem, který má naprosto podobný osud - vzestup za poslední roky, mladý trenér, ale bez trofejí. Řeč je o Liverpoolu. Právě ten ale z duelu vyšel lépe, získal ušatý pohár, což byla první trofej za poslední roky. Pochettino si tak na svůj první pohár s Tottenhamem Hotspur bude muset ještě nějaký čas počkat. 

Vzhledem ke kvalitě týmů, jednotlivých hráčů i trenéra je klidně možné, že se Tottenhamu podaří nějakou trofej získat klidně i v příští sezóně, třeba i samotnou Ligu mistrů. I přesto bylo ale mužstvo po prohraném zápasu v Madridu s Liverpoolem zklamané, a to včetně samotného trenéra. 

"Bylo to pro mě velmi těžké. Měli jsme neuvěřitelné tři týdny před tím zápasem, ale v Madridu jsme zklamali. Bylo to hrozné, jako když jsme na mistrovství světa 2002 remizovali se Švédskem a prohráli s Anglií," prozradil argentinský kouč. "Jsou to nejhorší momenty mé kariéry jako trenéra i hráče," nechal se slyšet Pochettino.

"Po finále jsem jel vlakem z Madridu do Barcelony a deset dnů byl doma. Nevylezl jsem deset dnů. Bylo to pro mě těžké, měli jsme na dosah historický úspěch. Myslím si, že jsme byli lepší než Liverpool. Bylo to krásné finále, ale malé detaily udělaly ten rozdíl, že Liverpool vyhrál a my ne," mrzelo argentinského trenéra, který se se Spurs těší na novou sezónu.