Eriksen má dalšího nápadníka. Naštval by tím ale celou fanouškovskou základnu Tottenhamu...

Christian Eriksen se nechal slyšet, že by po pěti letech v Tottenhamu rád zkusil změnu a přestoupil někam jinam. Nespecifikoval však kam. O dánského ofenzivního záložníka stojí vícero klubů, ukázal se však další překvapivý zájemce.

Eriksen má dalšího nápadníka. Naštval by tím ale celou fanouškovskou základnu Tottenhamu...

Eriksen už jako mladý opustil Dánsko a přestoupil do Ajaxu, tam se prosadil i do A týmu a v roce 2013 si jej Tottenham vybral jako náhradu za Garetha Balea. Je otázka, zda se to skutečně povedlo, Eriksen ale zažil úspěšných pět sezón v severním Londýně a v sedmadvaceti letech nejspíše přestoupí někam jinam.

O dánského ofenzivního záložníka stojí podle všeho Real Madrid, Manchester United a Bayern Mnichov. Do hry se ale podle všeho zapojil i další klub. Rival z Premier League - Liverpool. Právě proti Liverpoolu odehrál sedmadvacetiletý forvard svůj poslední ostrý zápas, konkrétně finále Ligy mistrů, kde Spurs podlehli Reds 0:2. 

Liverpool a Tottenham jsou kluby, které jsou v posledních letech na vzestupu a soupeří mezi sebou v Premier League. Mohou za to i úspěšní mladí trenéři Jürgen Klopp a Mauricio Pochettino. Eriksena by vzhledem k tomu příznivci Kohoutů brali jako zrádce. 

Zájem Reds je sice zatím skrytý, i přesto je ale možné, že Klopp Eriksena angažuje. Legenda Liverpoolu Dean Saunders se domnívá, že by byl dánský záložník pro Reds velkou posilou. "Jsem si jistý, že by se Eriksen do Liverpoolu hodil," prozradil Saunders.