Baník se utopil ve vlastní nemohoucnosti. Byl to náš nejlepší zápas, bohužel se špatným koncem, smutnil Páník

Vidina vstupu do sezony byla patrně jiná než ta, která se hráčům ostravského Baníku nabízí nyní. Svěřenci trenéra Páníka prohráli i druhé domácí utkání a na kontě mají pouhé tři body. Výkon proti Teplicím přitom zrovna tolik špatný nebyl.

Baník se utopil ve vlastní nemohoucnosti. Byl to náš nejlepší zápas, bohužel se špatným koncem, smutnil Páník

„Odehráli jsme nejlepší utkání z těch tří, bohužel vyšlo výsledkově špatně. O to je to horší, protože jsme všichni zklamaní. Ne s výkonem, ale s výsledkem. Bohužel jsme nedali ani penaltu, takže jsme se v tom utopili. Věřím, že kdybychom dali penaltu, bojovali bychom ještě o tři body," zaznělo na klubovém webu hodnocení trenéra Páníka, jehož hráči v utkání zaznamenali 18 střel. Žádná z nich přitom nenašla svůj cíl.

„Oproti předešlým zápasům jsme zaspali začátek. Nedokážu říct, co se tam stalo, protože jsme byli jak mrtvé myši, pak jsme se teprve zvedali,“ vzpomínal na brzkou trefu Teplic Adam Jánoš. „Že bychom měli přímo nějakou tutovku kromě té penalty, to asi ne. Těch pološancí tam už pár bylo, ale bohužel jsme žádnou nedali.“

Baník se začíná trápit ve vzduchu. Ze standardních situací téměř nic nevytěží a výjimkou tomu nebylo ani v pátečním předkole. „Vůbec nám to tam nelítalo. Musíme to asi ještě víc trénovat, prostě nám to tam vůbec nelítá,“ pokračoval Jánoš, jenž připomněl i těžký los v úvodu ligy. „Když se podívám na to rozlosování, pak neříkám, že jsme zrovna všechno museli vyhrát. Ty týmy jsou s námi vyrovnaný, můžeme vyhrát každý s každým… kromě asi těch prvních tří - Sparty, Slavie a Plzně. Je to prostě vyrovnané a my jsme to nezvládli. Neříkám, že s tím všichni počítali, ale my musíme jít zápas od zápasu,“ dodával.