Šašinka se na Ostravu nezlobí: Jsem rád, že to je v Hradišti bez opce, že si mě Baník ještě drží

Jednadvacetiletý český reprezentant Ondřej Šašinka byl v tomto týdnu zapůjčeno do Slovácka, které o jeho příchod usilovalo více než čtyři týdny.

Šašinka se na Ostravu nezlobí:  Jsem rád, že to je v Hradišti bez opce, že si mě Baník ještě drží

Klub z Uherského Hradiště se nakonec domluvil s Baníkem na ročním hostování bez opce a nová akvizice v kádru kouče Martina Svědíka může být nasazena již v neděli proti Jablonci.

"V Baníku to pro mě bylo těžké. Bylo tam snad pět útočníků a moc prostoru bych asi nedostal. Už na začátku přípravy jsem zašel za panem Jankulovskim, že chci jít na hostování. Pak se hledal zájemce," ozřejmil poslední týdny webem idnes.cz citovaný útočník, jenž zatím dal v české lize tři a ve slovenské lize dvě branky.

Právě u našich východních sousedů už byl v minulosti zapůjčen do Senice a Zlatých Moravců. "Slovenská liga je oproti české přece jen jiná, navíc jsem nebyl v takových týmech, které by hrály fotbal, spíš to byly zápasy o záchranu, což bylo i pro mě těžké. Taky jsem tam šel vždycky na jaro, které je složitější," pokračoval na stránkách idnes.cz Šašinka.

Ten přiznal, že se oťukával i s jinými prvoligovými adresami. "Velký zájem měly taky České Budějovice. U Liberce to bylo tak napůl. Ale já jsem se rozhodl pro Slovácko. S panem Svědíkem znám, vím o něm z doby, kdy trénoval v Ostravě, i když mě přímo nevedl. Bylo důležité, že mi volal," doplnil hrotový borec, jenž přijde o srpnové utkání právě proti Baníku.

To mu však nevadí. Tím spíš, když se bude muset ve městě znovu hlásit. "Nejsem si jistý, jestli bych chtěl proti Baníku hrát. Jsem rád, že to je bez opce, že si mě Baník ještě drží. Teď je pro mě důležité hrát co nejvíc, dát co nejvíc gólů a ukázat se, abych byl pořád v reprezentaci. Co bude pak, se uvidí," zakončil na idnes.cz sourozenec nyní karvinského Jakuba Šašinky, který by mohl být za jistých okolností povolán do Ostravy i v zimě.