Kde se spíše drží při zdi aneb 4 nejhůře placení trenéři domácí prvoligové mapy

Jen čtyři trenérští odborníci z tuzemské prvoligové smetánky vydělávají pod 100 tisíc měsíčně, s tím, že dotyčné hranice se potkali například liberecký Pavel Hoftych, teplický Stanislav Hejkal či karvinský František Straka.

Kde se spíše drží při zdi aneb 4 nejhůře placení trenéři domácí prvoligové mapy

Jak zaznělo na stránkách červencového Hattricku, nejnižší gáže v české lize se týká letošního a loňského nováčka, na jehož lavičce sedí David Horejš, respektive Ivan Kopecký. Oba kormidelníci mají ve smlouvách základní plat 70 tisíc korun za měsíc.

Nadřízený Kladrubského, Táborského, Ledeckého a brzy i Sivoka zažívá svou premiérovou sezonu mezi elitou a také devětačtyřicetiletý trenér s minulostí v Čáslavi či Vítkovicích, jenž nahradil loni u kormidla Romana Skuhravého, toho zatím na nejvyšší úrovni moc nezažil.

Hned za touto dvojicí najdeme šéfy Příbrami a Slovácka, kteří u řeky Litavky a v Uherském Hradišti berou o deset tisíc za měsíc více, čili 80 tisíc. Jsou to Roman Nádvorník a Martin Svědík.

Oba už pár prvoligovými adresami prošli (Karviná, Viktoria Žižkov, Mladá Boleslav, Baník Ostrava...) a vyloženými "greenhorny" tedy nejsou. Pracují však ve skromnějších podmínkách.

4 nejhůře placení trenéři české ligy:

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice) - 70 tisíc korun měsíčně
Ivan Kopecký (Slezský FC Opava) - 70 tisíc korun měsíčně
Roman Nádvornk (1. FK Příbram) - 80 tisíc měsíčně
Martin Svědík (1. FC Slovácko) - 80 tisíc korun měsíčně