A ven! Straka se s arogantní venezuelskou ofenzivní nadějí nepáral. Ta už je ve slovenské lize...

MFK Karviná, která během léta přišla o deset hráčů a stejný počet fotbalistů také získala, ukončila spolupráci s dvacetiletým venezuelským útočníkem Ericem Ramírezem.

A ven! Straka se s arogantní venezuelskou ofenzivní nadějí nepáral. Ta už je ve slovenské lize...

Bývalý hráč Senice, který po návratu do Karviné absolvoval s prvním týmem Františka Straky pouze pár tréninků, byl poslán zpět na Slovensko, kde bude nově hájit trikot FC DAC 1904 Dunajská Streda. S Karvinou se tak loučí třiceti mistrovskými vystoupeními a třemi trefami...

"Eric u nás po návratu ze Senice hrát nechtěl, proto jsme se dohodli na přestupu. Byla domluva, že po případném odchodu Tomáše Wágnera bude útočníkem, který se popere o základní sestavu. Co jsme tady ovšem s ním samotným i jeho agenty zažili, to nemá obdoby. Shodli jsme se, že pokud tady nějaký hráč nechce být, tak ať jde," ozřejmil sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk, který doplnil, že s testovaným Němcem Samirem Benamarou se mu nakonec nepodařilo domluvit na podmínkách.

A hlavní kormidelník, jehož svěřenci si v létě připsali tři výhry a dvě porážky, byl ještě nekompromisnější. "Velice se mě dotklo, jak arogantně se spolu se svými agenty z Jižní Ameriky choval. Chtěl jsem mu dát šanci a po odchodu Wágnera jsem s ním počítal. Ale takové arogantní chování jsem za svou kariéru snad nezažil. A doufám, že už ani nezažiju. Karviná si ho vytáhla z Venezuely, dala mu šanci dostat se do Evropy a on se choval takto. Totálně bez respektu, to se mi vůbec nelíbí," kroutil hlavou světoběžník Straka, jehož názor vyšel na webu mfkkarvina.cz.

Celek, jemuž bude nově dělat kapitána extrenčínský Milan Rundič, jehož František Straka považuje za týmovou osobnost na hřišti i mimo něj, zareagoval na poslední odchod angažováním Jakuba Šašinka, jehož si půjčila z Baníku. "Pevně věřím, že se nám začnou trefovat ofenzivní hráči. Ať už je to Dávid Guba, který měl individuálně dobrou sezonu, Adriel Ba Loua, který je rozdílovým hráčem, Michal Petráň, Marek Hanousek, kteří k nám přišli, nebo Jakub Šašinka, jehož jsme získali na hostování z Baníku," uzavřel Straka, jehož mužstvo začíná ligu proti favorizované Mladé Boleslavi a narazí tedy na staré známé Lukáše Budínského a Tomáše Wágnera.

To, že by mohl být urostlý mládežnický reprezentant opravdovou posilou, pak ukázala také generálka proti Žiaru nad Hronom, ve které vstřelila nejnovější akvizice dvě branky a prakticky rozhodla o vítězství.