Straka ulovil pro Karvinou druhou posilu. Na Julisce se ale s jejím odchodem jen těžce smiřují

Karviná se až díky úspěšné baráži udržela mezi elitou. Mise kouče Františka Straky tedy dopadla úspěšně, ale nelze usnout na vavřínech. O to více, když tým před novou sezónou opustily dvě ofenzivní esa Budínský a Wágner. Vedení moravského celku na tento fakt reagovalo příchodem šestadvacetiletého útočníka Michala Petráně z Pardubic. A další tvář již klepe na dveře.

Straka ulovil pro Karvinou druhou posilu. Na Julisce se ale s jejím odchodem jen těžce smiřují

Straka dokázal udržet Karvinou v české nejvyšší soutěži, ale moc dobře po konci sezóny tušil, že bude muset v létě přivést nové tváře, aby se tuhý boj o setrvání mezi elitou neopakoval. Proto je pro kabinu dobré, že dokázala z Julisky ukořistit sedmadvacetiletého záložníka Marka Hanouska. O přestupu informoval již web pražského klubu.

Dukla skončila v uplynulé sezóně na posledním místě a byla prvním jasným sestupujícím. Pražskému celku se exodus nevyhne, neboť někteří z opor se nesmíří s druhou nejvyšší soutěží a vyslyší volání z vyššího patra. To je i případ Hanouska, který v minulosti oblékal i dres Plzně. Bývalý mládežnický reprezentant je velké okysličení v kabině Karviné.

„Nezbývá nám než respektovat rozhodnutí Marka přestoupit do Karviné. Ve věku 27 let chce i nadále měřit své síly se soupeři v první lize. Od našeho klubu i přesto v posledních dnech dostal nabídku k pokračování, ale rozumíme jeho sportovním ambicím a v tomto směru nemůžeme ligovému klubu konkurovat,“ znělo v prohlášení ředitele Dukly Pavla Vandase.

Hanousek nosil na Julisce kapitánskou pásku a odehrál zde 176 ligových zápasů. I proto je vedení pražského klubu velice zklamané, že jej nedokázalo udržet. „Je to bohužel jeden z hráčů, u kterého se zaspalo a otálelo s prodloužením smlouvy během poslední sezóny a odchází z Dukly zadarmo. Osobně mě jeho odchod vážně mrzí,“ dodává ředitel pražského celku, který si v příští sezóně zahraje druhou ligu.