Straka přišel v Karviné také o Berkovce, jenž se ze Slavie vydává na své první zahraniční dobrodružství...

V Karviné už přišli během letní přestávky o důležité hráče jako Lukáš Budínský či Tomáš Wágner. Na přelomu června a července se k nim přidal také Martin Berkovec.

Straka přišel v Karviné také o Berkovce, jenž se ze Slavie vydává na své první zahraniční dobrodružství...

Zkušený gólman ukončil v kádru MFK své hostování ze Slavie a po několika letech půjček se vydal na své premiérové zahraniční angažmá.

Někdejšího strážce svatyně Bohemians 1905, Táborska či Hlučína získal na trvalý přestup přední litevský klub VMFD Žalgiris Vilnius.

"Martin podepsal smlouvu na 1,5 roku s roční opcí. Vyzkouší si tak svoje první zahraniční angažmá. Je to fajn kluk a Litva hezká země, tak mu držíme palce," okomentoval transfer jeho agent Pavel Zíka.

Třicetiletý a 190 centimetrů vysoký Berkovec mizí z tuzemské nejvyšší soutěže po 124 startech. V uplynulém ročníku Fortuna:ligy stál mezi třemi tyčemi hned dvaatřicetkrát a udělal si nový osobní rekord v počtu žlutých karet za sezonu (3).

Debut v týmu, který je desetinásobným šampionem Litvy a příští soutěžní období ho čeká obhajova druhého místa, může zažít již v pátek 5. července proti Riteriai.