Velký handicap české devatenáctky na právě probíhajícím Euru? Zbrklost a nepřesnost

Euro do 19 let pokračovalo ve skupině B druhým zápasem, ve kterém český výběr kouče Jana Suchopárka nastoupil proti Norsku. I za přítomnosti nového českého velvyslance v Arménii Bedřicha Kopeckého skončil duel bezbrankovou remízou.

Velký handicap české devatenáctky na právě probíhajícím Euru? Zbrklost a nepřesnost

Hlavní trenér dal oproti prvního utkání s Francií (0:3 příležitost například Kaločovi, Kušejovi či Keplovi, ovšem více než bod to nepřineslo...

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas proti soupeři, který hraje v trochu zvláštním, ale účelném rozestavení. V prvním poločase jsme hodně propadali a soupeř měl hodně situací po centrech ze strany. Až na pár výjimek jsme dobře hráče nabírali v pokutovém území, což jsme hodně zlepšili oproti úvodnímu zápasu s Francií. Remíza 0:0 nám umožňuje bojovat až do posledního zápasu ve skupině. Závěr zápas byl nejvydařenější pasáží našeho týmu. Konec utkání byl pozitivní a předurčující, abychom ten závěrečný zápas zvládli," pronesl na webu repre.fotbal.cz Suchopárek.

Český výběr neskóroval ani ve druhém zápase základní skupiny. "Musíme si přiznat, že jsme ani nebyli tolikrát blízko k tomu, abychom byli schopni gól vstřelit. Pozitivem je po delší době čisté konto, s tím jsem spokojený. Věřím, že v posledním zápase se zlepší i útočná fáze a kluci přestanou být tak zbrklí a nepřesní. V tom máme velký handicap oproti soupeřům," pokračoval na portálu fotbal.cz šéf české lavičky, který nyní upíná všechny síly ke skupinovému rozuzlení.

"Pokud utkání Francie s Irskem dopadne podle předpokladů, tak si to s Irskem pravděpodobně rozdáme v posledním utkání o postup ze skupiny, ale uvidíme, Francouzi pořád můžou v posledním zápase prohrát s Norskem, tak to nemáme šanci na postup ani my, ani Irové," zakončil vicemistr Starého kontinentu z roku 1996.