Zbrklost, naivní ztráty, technická nekvalita...Suchopárek zmínil důvody, proč devatenáctka neměla na Francii

České devatenáctce na Euru v Arménii nevyšel start a v prvním utkání skupiny B nestačila na favorizovanou Francii, které podlehla 0:3. V čem viděl příčiny neúspěchu hlavní kouč Jan Suchopárek?

Zbrklost, naivní ztráty, technická nekvalita...Suchopárek zmínil důvody, proč devatenáctka neměla na Francii

"Soupeř zvítězil zcela zaslouženě. Francie měla kvalitní hráče, rychlostně a pohybově skvěle vybavené. Největší rozdíl byly technické dovednosti. I když jsme měli určité příležitosti, nejvíce nás srážela technická nekvalita. Měli jsme příliš mnoho ztrát a chyb i bez tlaku soupeře a nebyli jsme schopni se dostat do situací, které by případně mohly vést ke gólu," vyprávěl na webu repre.fotbal.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Co se pod prohru podepsalo dál? "Byli jsme hrozně zbrklí. Nevěřili jsme tomu, že můžeme soupeře přehrát kombinačně. Několik ztrát bylo opravdu naivních a soupeř si na ně počkal. Francie byla nebezpečná v rychlostních soubojích a v brejcích. I když branky jsme inkasovali po standardní situaci a v situaci, kdy jsme byli ve větším počtu hráčů v pokutovém území," doplnil někdejší zadák pražské Slavie.

Zatímco vítěz patří mezi špičku Starého kontinentu, o svém výběru si to zatím nemyslí. "Francie je patří do první pětky v Evropě a je jedním z nejtěžších soupeřů. Proti takovým týmům se musí první šance musí proměnit. Nechci říct, že by případný gól vývoj zápasu úplně převrátil, ale soupeř by více znervózněl. Hráčům zároveň při ztrátách docházely síly, i proto došlo na vícenásobné střídání, abychom to oživili. Myslím, že někteří hráči hráli na hranici svých možností, bohužel oproti soupeři nám kvalita chyběla," neměl problém přiznat na webu fotbal.cz šéf české lavičky, jehož svěřenci půjdou opět do akce ve čtvrtek 18. července proti Norsku.