Kovář se často připravuje s De Geou: Tréninky s áčkem United neberu jako běžnou věc

Matěj Kovář, jehož brzy nemine mistrovství Evropy do devatenácti let v Arménii, už je rok a půl součástí slovutného Manchesteru United.

Kovář se často připravuje s De Geou: Tréninky s áčkem United neberu jako běžnou věc

Jeho nynější manažer Ole Gunnar Solskjaer měl dokonce zvažovat, zda ho nevzít na předsezonní světové turné. "Měl jsem nějaké náznaky, že bych mohl jet na předsezonní tour s áčkem, ale to jsem neřešil. Dával jsem tomu volný průběh. Co se má stát, to se stane. Nakonec se rozhodlo, že pojedu na Euro, za což jsem samozřejmě rád. Doufám, že pomůžu Česku a že uděláme nějaký úspěch," pronesl na stránkách idnes.cz odchovanec Slovácka.

V týmu Rudých ďáblů do třiadvaceti lety byl téměř po celou uplynulou sezonu jedničkou a odchytal téměř vše až na závěr ročníku, kdy byl zraněn. Jak často se dostával na tréninkové jednotky s áčkem United? "Bylo to různé, ale obvykle tak dvakrát třikrát týdně. Na tréninky jsem chodil jako brankářská čtyřka. Z áčka tam byli Lee Grant, De Gea a Romero. Je to něco jiného, když jdete poprvé, nebo popadesáté. Už nejste tolik nervózní, jste klidnější. Znáte hráče, oni znají vás. O to je to lepší. Ale tréninky s áčkem neberu jako běžnou věc. Jsem rád za každou příležitost. Snažím se ji pak oplácet dobrými výkony," pokračoval na webu idnes.cz český teenager.

Jak na něj zapůsobil norský manažer Ole Gunnar Solskjaer? "Každý člověk je jiný, takže je to něco odlišného, než když tady byl Mourinho. Přinesl sem pozitivitu a jiný pohled na fotbal. United může pomoct do budoucna. V klubu hrával, takže lidé vnímají, že je jeho součástí," doplnil nadějný strážce svatyně, jehož slova publikoval portál idnes.cz.

Co ho může čekat po Euru? Nedávno bylo zmíněno například možné hostovování v jedné z nižších anglických soutěží jako Championship, League One nebo League Two. "Ještě jsme se o tom v klubu nebavili, ale asi zůstanu v Manchesteru ve stejné pozici jako doteď. Uvidíme, jak se situace vyvine. Třeba se něco může stát v zimním přestupovém období," uzavřel na idnes.cz kolega slovenského gólmana Alexe Fojtíčka.