Čtyři velké přísliby české devatenáctky podle jejího trenéra Suchopárka

Jan Suchopárek, jenž sedí na trenérské lavičky reprezentace do devatenácti let, se kterou se mu podařilo kvalifikovat na červencový evropský šampionát, považuje los skupiny za přívětivý a tvrdí, že postup do vyřazovací fáze by byl dobrý. Které ze svých nynějších svěřenců v U19 považuje devětačtyřicetiletý vicemistr Starého kontinentu z roku 1996 za nejnadanější?

Čtyři velké přísliby české devatenáctky podle jejího trenéra Suchopárka

"Je těžké říct jednoho hráče. Jeden hráč totiž v této věkové kategorii tým nedělá," uvedl v interview pro ruik.cz někdejší zadák Kladna, Slavie, Dukly, Štrasburku či Tennis Borussie Berlín, který považuje za nejtalentovanějšího mládežníka mimo jeho devatenáctku Adama Hložka, v jehož případě si přeje, aby váhu svého talentu a slávy unesl.

Nějaké talenty ze svého aktuálního výběru však přeci jen konkretizoval...

Matěj Kovář (19 let, Manchester United)

Perspektivní brankář přišel na rudou Stranu Manchesteru v lednu loňského roku ze staršího dorostu Slovácka a zanedlouho se vypracoval v jasnou jedničkou juniorského výběru Rudých ďálbů, které vede Nicky Butt. A áčkem United už navíc absolvoval celou řadu tréninkových jednotek, s tím, že poprvé na něj ukázal José Mourinho. Byť při výjezdem plnil několikrát úlohu třetího gólmana, debut za první tým dvacetinásobného šampiona Anglie je ve hvězdách. "K zápasům za áčko je ještě hodně dlouhá cesta," vyprávěl již před několika měsíci strážce svatyně, jenž už posbíral ostruhy také v juniorské Lize mistrů.