Zůstane Coutinho v Barceloně? Sám nevím, říká

Další budoucnost Philippeho Coutinha na Nou Campu? Ve hvězdách. Sám brazilský reprezentant během Copa América přiznal, že netuší, jaké s ním mají v Barceloně další plány. Přitom to nebyla žádná levná koupě. Před rokem a půl si ho Katalánci pořídili z Liverpoolu za 142 milionů eur, ale po boku Messiho a spol. se nikdy nedokázal dostat natrvalo do základní sestavy.

Zůstane Coutinho v Barceloně? Sám nevím, říká

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník pochopitelně v nejlepších letech kariéry nechce vysedávat na lavičce, ale chce hrát. V Barceloně to ale zdaleka nemá jisté. I proto se hodně mluví o jeho možném návratu do Premier League. Zájem mají kluby jako Chelsea nebo Manchester United a možností je i francouzské Paris Saint-Germain.

„Mám smlouvu s Barcelonou. Vždy jsem chtěl týmu pomoci k úspěchům. V tuto chvíli se ale soustředím na reprezentaci. Co se týče mé budoucnosti v Barceloně, tak to nevím, co se stane. V médiích se můžeme dočíst mnohé, ale zdaleka ne vše je pravda,“ prozradil v Brazílii.

V uplynulé sezoně dal v LaLize jen pět branek ve 34 zápasech, což je na jeho poměry hodně bídná bilance zvláště ve spojitosti s celkovou ofenzivní silou Blaugranas. „Upřímně to nebyla moje nejlepší sezona. Nebylo to z mé strany ono. Doufám ale, že mi to pomůže a udělá to ze mě lepšího hráče,“ dodal.