Proč jsou v Arsenalu "Kanonýři" a v Manchesteru "Rudí ďáblové"? Pět klubů Premier League s nejlepšími přezdívkami

Dokážete si představit, že by se nejslavnější týmy planety obešly bez svých přezdívek? Všichni znají „la Vecchia Signora“ u Juventusu nebo Los Millonarios u River Plate, ale s nejzajímavějšími případy se zřejmě setkáme v Premier League, v nejstarší lize na světě.Sunderland – The Black Cats

Oficiálně se sice Sunderlandu říká „Černé kočky“ až od roku 1997, kdy si fanoušci v hlasování tento název vybrali, nicméně neoficiálně se s ním pojí už od založení v roce 1879. A historie je ještě delší …

V roce 1800 sídlili v Sunderlandu dělostřelci britské armády. A jednou v noci, za úplňku a silné bouřky, zahlédl hlídkující voják černou kočku, viděl v ní reinkarnaci ďábla a v panice své stanoviště opustil. Byl sice potrestán, nicméně vznikla legenda a jeho jednotka byla přejmenována na Black Cat Battery.

V roce 1905 příběh pokračuje. Vznikla fotka, kde vedle tehdejšího předsedy klubu sedí na židli černá kočka a o tři roky později se tatáž kočka objevuje na oficiální klubové fotce.

V roce 1937 Sunderland vyhrál svůj první FA Cup. Důvod? Fanoušek Billy Morris na stadion ve Wembley v kapse tajně propašoval černou kočku a ta jeho týmu přinesla štěstí.

A pointa ze šedesátých let? Okolo Roker Parku, domácího stadionu, se tak dlouho potulovala černá kočka, až se jí klub a fanoušci ujali, starali se o ni a nakonec se stala maskotem při domácích zápasech.

Řekněte, který klub se může chlubit takovým příběhem?