Proč jsou v Arsenalu "Kanonýři" a v Manchesteru "Rudí ďáblové"? Pět klubů Premier League s nejlepšími přezdívkami

Dokážete si představit, že by se nejslavnější týmy planety obešly bez svých přezdívek? Všichni znají „la Vecchia Signora“ u Juventusu nebo Los Millonarios u River Plate, ale s nejzajímavějšími případy se zřejmě setkáme v Premier League, v nejstarší lize na světě.Arsenal - Gunners


Oficiální název zní „Gunners“, fanoušci si raději říkají „Gooners“ (hlavně kvůli větší zpěvnosti). U Arsenalu je původ prozaický: v roce 1886 se dělníci z Woolwich Arsenal Armament Factory rozhodli založit klub a pojmenovali ho Dial Square. Zanedlouho byl klub přejmenován na Woolwich Arsenal, aby se v roce 1913 zkrátil na Arsenal. Nicméně fanoušci na své původní povolání nezapomněli a stále si říkali „Gunners“, „Kanonýři“ (přesněji snad „Dělostřelci“), kteréžto přízvisko jim zůstalo dodnes.

Přezdívka možná není úplně originální, ale je cenná ze dvou důvodů: jen málokterý tým se může chlubit tím, že se takřka sto padesát let fanoušci identifikují s původním názvem a za druhé je zde důvod lingvistický – „Gunners“ prostě zní dobře a zvukomalebně.