Benzema stoupá historickou tabulkou střelců Realu. Dožene Puskáse?

Karim Benzema je momentálně suverénně nejkritizovanější hráč Realu Madrid. Francouzský kanonýr vstřelil v lize letos pouze pět gólů a je právem odsuzován za extrémně špatnou koncovku. I on má ale své silné přednosti jako například tvoření šancí či precizní chemie s největší hvězdou týmu Cristianem Ronaldem.

Benzema stoupá historickou tabulkou střelců Realu. Dožene Puskáse?

Jsou ale góly opravdu jeho slabina? Karim Benzema pomalu, ale jistě přepisuje historické tabulky. Francouzský útočník je hráčem Bílého baletu stejnou dobu jako jeho portugalský parťák, zanedlouho tedy oslaví s klubem devítileté výročí.

Většina fanoušků nejen Los Blancos jej řadí mezi průměrné, možná až podprůměrné, útočníky v klubové historii. Jenže ti tak úplně nemají pravdu. Benzema je momentálně sedmý nejlepší střelec v dějinách Realu Madrid!

Tabulku samozřejmě vede Cristiano Ronaldo, jenž se každým zápasem osamocuje na výsluní a brzy bude jeho náskok nad druhým Raúlem několikanásobný. Za Real Madrid hrálo během více než stoleté historie mnoho světových útočníků, přesto se „dřevěný“ Karim Benzema nachází na sedmém místě a dost reálně může ohrozit i lepší příčky.

Král Cristiano má k 15. dubnu 2018 nastříleno 447 branek jako Madridista. Druhý Raúl jich má „jen“ 323! Poté se v historické tabulce nachází legendární Alfredo di Stefano, Carlos Santillana, Ferenc Puskás, Hugo Sanchéz a právě Karim Benzema, jenž za sebou nechal například Emilia Butragueňa, Brazilce Ronalda či Francisca Genta.

Ke stejnému datu se francouzský (ex?)reprezentant trefil 189krát. Vychází to tedy tak, že Benzema zaznamená více než dvacet gólů za sezónu, což sice nesvědčí o nějak hvězdném počinu, i přesto ale není na místě Benzemu posílat do Číny či do důchodu. A ne každému se povede alespoň tohle.

Karim z tohoto čísla skóroval 127krát v La Lize, šestnáctkrát v domácím poháru, 41krát v evropských pohárech a pětkrát v ostatních soutěžích jako například mistrovství světa klubů. Za dobu svého působení vstřelí 0.47 gólů na jeden zápas, za což by se styděl snad jen Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. A co by za to dali třeba útočníci v HET lize…

Pokud Benzema ještě dvě či tři sezóny vydrží v Realu Madrid, jistojistě stoupne na šestou příčku a nechá propadnout legendárního Mexičana Huga Sanchéze, jenž má na svém kontě 208 branek v dresu Realu. Teoreticky by mohl dohnat i symbol prvních Galacticos Ference Puskáse, jeho gólový apetit by ale musel být krapet větší. Puskás jako hráč Realu skóroval 242krát.

Benzema by tedy mohl ukončit své angažmá v Realu jako pátý nejlepší střelec klubové historie. A to už něco znamená. Kouč Zinedine Zidane ví, co dělá, když jej staví do základní sestavy proti vůli většiny příznivců Bílého baletu.

Francouzský útočník ale stoupá i jinou velmi významnou tabulkou střelců. „Big Benz“ je pátý nejlepší útočník v historii té největší soutěže – Ligy mistrů! Trefil se zde už 53krát a brzy překoná Ruuda van Nistelrooye (56 branek) a třeba i dlouholetého kapitána klubu Raúla (71 branek). Pár gólů z tohoto počtu ovšem Benzema zaznamenal v dresu Lyonu.

Podceňovaný kanonýr dost pravděpodobně ukončí kariéru jako třetí nebo čtvrtý nejlepší střelec Ligy mistrů. Měl by ale trochu zabrat, neboť daleko od něj nejsou ani aktivní hráči jako třeba Robert Lewandowski. Na druhou stranu je extrémně nepravděpodobné, že Francouz dožene druhého Messiho nebo dokonce prvního Cristiana Ronalda.

Je to jako přímá úměrnost. Benzema je čím dál více kritizovaný, o to víc se však pomalu, ale nesmazatelně, zapisuje do historických tabulek. Možná se jedná o jednoho z nejpodceňovanějších hráčů této doby.

Nezapomínejme ani na to, že s Realem Madrid ovládl dvakrát La Ligu, třikrát Ligu mistrů a následně i superpohár UEFA a mistrovství světa klubů.  Dvakrát jeho tým triumfoval i v Copa del Rey a za zmínku jistě stojí i jeho čtyři tituly v dresu Lyonu.

Je takováto kritika Benzemy opravdu na místě? Zinedine Zidane je sice mladý kouč, i přesto ale zkušený. A zrovna on ví, co dělá, když nechává hrát Benzemu. Góly nejsou přímo to, co se od tohoto hráče očekává, i přesto ale Benzema skóruje. Jestli málo? To už je druhá věc.

Zidane jej navzdory neefektivnosti vepředu nechává hrát a Benzema střílí málo gólů, stejně je ale pro tým nepostradatelný. A zde je dost důkazů, že umí i střílet branky. Zaslouží si francouzský kanonýr více uznání a méně kritiky?

Výsledek obrázku pro karim benzema champions league