Liverpool cítí, že může na odchodu Coutinha vydělat nejen peníze. Co má Klopp za lubem?

Brazilský legionář Philippe Coutinho je již jednou nohou v Barceloně. Reds dlouho odolávali katalánským nájezdům, ale nyní se zdá, že už val neudrží. Hovoří se o hotovém přestupu za částku 160 milionů eur. Německý kouč Jürgen Klopp však má za lubem brilantní šachový tah, který by mu mohl pomoci neztratit krok s lídry Premier League i přes ztrátu velmi výrazné opory týmu.

Liverpool cítí, že může na odchodu Coutinha vydělat nejen peníze. Co má Klopp za lubem?

Co má vlastně bývalý kouč Dortmundu za lubem? Vsází na nenasytnost Barcelony a přetlak v týmu. Philippe Coutinho by měl na Camp Nou zamířit za 160 milionů eur a stát se výraznou posilou, ale tím tamní trenér Ernesto Valverde končit nechce.

Za lubem má také ukořistit z Atlétika Madrid Antoine Griezmanna, který již několik let patří k nejlepší palební síle v LaLize. Spolu s Messim by mohlo vzniknout nové obávané trio, ale pokud znáte tamní poměry, kam by pak byl zařazen uruguayský kanonýr Luis Suárez?

Podle listu Don Balon je sice Suárez v Barceloně šťastný, ale s příchodem velké konkurence by se mohl vytratit ze základní sestavy a paběrkovat na lavičce náhradníků. To samozřejmě není pro hráče takového formátu to pravé ořechové, na což chce práce Klopp vsadit.

Zprávy naznačují, že by Liverpool zkusil svou bývalou hvězdu zlanařit zpět na Anfield Road. Z prodeje Coutinha by k tomu měl potřebné finance a je všeobecně známo, že Suárez na Reds nikdy nezanevřel a rád na ty časy stále vzpomíná. Fanoušci by jeho příchod rozhodně uvítali. V médiích se ale také spekuluje, že by volba mohla padnout na Riyada Mahreze z Leicesteru City.