Trest pro Wengera? Tři zápasy nesmí na lavičku a je chudší o milion korun

Anglická fotbalová asociace si na pátek předvolala trenéra Arsenalu Arsena Wengera, aby vysvětlil své výroky po zápase s West Bromwichem, ve kterém rozhodčí Mike Dean – podle lodivoda „Gunners“ neoprávněně – odpískal penaltu.Trest pro Wengera? Tři zápasy nesmí na lavičku a je chudší o milion korun

Wenger se po zápase čílil, mluvil o neprofesionalismu rozhodčích a podle FA slovně napadl hlavní arbitry v čele se zkušeným Mikem Deanem. V následujících dnech v tom pokračoval na dalších tiskových konferencích a odpověď vedení anglického fotbalu na sebe nenechala dlouho čekat.

Poté, co byl Arsene Wenger obviněn z nevhodného chování, se trestá zákazem pobytu na lavičce svého týmu na tři zápasy, zní oficiální resumé rozhodčí komise. K tomu byl nádavkem pokutován částkou čtyřiceti tisíc liber, což odpovídá více než jednomu milionu korun.

Sága ovšem ještě nekončí: ve středu, když hrál Arsenal s Chelsea, se ke svým výrokům vrátil a obhajoval je. Ani tyto poznámky FA nepřešla a dál je hodlá řešit – Wenger se může vyjádřit do úterý 9. ledna. A pokud ze svých pozic neustoupí, další pokuta ho jistě nemine ….