Čeká Wengera drakonický trest? V Anglii čelí vážnému obvinění

Nedělní souboj mezi Arsenalem a West Bromwich Albion má další dohru: kritika kontroverzní penalty, která stála Arsenal dva body, může trenéra "Gunners" stát pěkných pár zápasů na lavičce svého týmu.

Čeká Wengera drakonický trest? V Anglii čelí vážnému obvinění

Petr Čech kvůli penaltě přišel o dvoustou nulu a vyfasoval žlutou kartu, jeho šéf na tom ale může být o poznání hůř. Wenger se po zápase pustil do arbitra Mikea Deana v šatně rozhodčích i na tiskové konferenci …. a v kritice pokračoval i na úterní tiskové konferenci. A zdá se, že vedení ligy mu to pořádně sečte.

Anglická FA totiž v úterý odpoledne vydala tiskové prohlášení, ve kterém stojí: Jeho pozápasové chování a výroky v šatně rozhodčích byly urážlivé a nevhodné a zpochybňovaly integritu hlavních arbitrů. K obvinění se může vyjádřit do páteční šesté hodiny.   

Wenger se pár hodin předtím nevybíravě pustil do anglických rozhodčích a naznačoval, že Arsenalu v této sezoně – jakkoliv snad neúmyslně – ubližují (a připomněl zápasy se Stoke, Watfordem, Manchesterem City a právě s West Bromwich Albion). List Guardian cituje jeho slova, že pouze dvě země v Evropě mají profesionální rozhodčí: Anglie a Itálie. Což je samozřejmě skvělé, ale proto také čekám, že se jako profesionálové budou chovat.

K Wengerově tíži může přispět fakt, že za posledních dvanáct měsíců už byl jednou pokutován. A sice po lednovém zápase s Burnley, který Arsenal vyhrál 2:1, nicméně trenér „Gunners“ tvrdě kritizoval čtvrtého rozhodčího a byl vykázán na čtyři zápasy z lavičky a dostal pokutu dvacet pět tisíc liber.

Jaký bude trest nyní?

Zřejmě mnohem tvrdší. Kromě vykázání z lavičky mu totiž hrozí i vykázání ze stadionu.