Rozejde se Mourinho s "Rudými ďábly" aneb jak Portugalec jedná o budoucnosti

José Mourinho, jak je jeho dobrým zvykem, znovu čeří hladinu (ne)klidných vod Premier League. Nyní ovšem nespílá rozhodčím a nekárá bývalé hráče „Red Devils“ (naposledy Paula Scholese), nýbrž řeší vlastní budoucnost. Zůstane Mourinho na Old Trafford?Rozejde se Mourinho s "Rudými ďábly" aneb jak Portugalec jedná o budoucnosti

Bývalý trenér Realu Madrid nebo Chelsea je známý tím, že rád strhává pozornost sám na sebe, čímž dopřeje hráčům klid a čas na soustředění. Nejeden pozorovatel se ale může ptát, zda máme nyní čest s dalším případem Portugalcovy „strategie“,  nebo se jedná o vážnější problém ….

V posledních dnech se totiž v ostrovních médiích čile spekuluje o Mourinhově budoucnosti. Ten žádný klub dosud nevydržel trénovat déle než tři sezony a nyní, v lednu, do té třetí vstoupil i v Manchesteru United. A všeteční novináři pokládají znepokojené otázky: proč je Mourinho stále ubytován v hotelu Lowry a nesehnal si stálé bydlení? A proč se za ním nepřestěhovala jeho manželka Matilda a zůstává v Londýně? Nejsou to znamení blížící se katastrofy?

Po pár dnech dohadů a nejasností se k situaci vyjádřil sám portugalský trenér – a jak má v oblibě – pěkně zostra: pokud se chcete bavit o mé budoucnosti v United, řeknu o té otázce je jednu věc – je to odpad. A podle webu football365 pokračoval: svou budoucnost vidím v Manchesteru a je otázka klubu a jeho majitele (Eda Woodwarda), jestli je s mou prací spokojený a chce, abych v práci pokračoval. Ale já rozhodně zůstat chci.

A zdá se, že zákulisní informace jeho slova potvrzují. Podle listu Telegraph se měl trenérův agent Jorge Mendes v prosinci sejít s vedením klubu (a výše zmíněným Edem Woodwardem) a diskutovat budoucnost Mourinhovy smlouvy. Ten nyní pobírá přibližně 12 milionů liber ročně (takřka čtyři sta milionů korun) a rád by měl vylepšenou smlouvu. A na stole je také otázka její délky: první možností je prodloužení o rok (do roku 2020), druhá varianta operuje s dlouhodobou smlouvou, jenž by portugalskému stratégovi dala dostatek času na budování týmu, který chce být nejlepší na světě.